Казахстан віддаляється від росії та посилює власну оборону – WSJ

Казахстан віддаляється від росії та посилює власну оборону – WSJ

Укрінформ
Після того, як росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, Казахстан почав різко віддалятися від москви, посилювати власну армію та зміцнювати оборонні зв’язки з Китаєм і Туреччиною.

Про це пише в понеділок у розгорнутому матеріалі американське впливове видання The Wall Street Journal, передає Укрінформ.

«Казахстан пообіцяв приєднатися до санкцій Заходу проти Москви, заявив, що збільшить експорт нафти в Європу через маршрути в обхід рф, збільшив свій оборонний бюджет і прийняв делегацію США, яка мала на меті наблизити цю центральноазіатську країну до орбіти Вашингтона», - зазначається в публікації.

Читайте також: Казахстан може розірвати контракт із компанією рф через вивезення краденого зерна з України

Зростання дистанції між москвою та її найбільшим союзником у Центральній Азії «стало несподіваним викликом» для путіна. Упродовж десятиліть після розпаду СРСР москва працювала над збереженням впливу на цю країну шляхом утворення військових союзів, а також підтримки політичного керівництва в Астані. До того ж рф і Казахстан мають спільний кордон протяжністю понад 7,6 тисячі кілометрів, що вважається другою за довжиною спільною межею після США й Канади.

З усім тим, зауважує видання, зараз Астана активно посилює міжнародні зв’язки з іншими регіональними партнерами. Так, у квітні Казахстан відвідав міністр оборони Китаю, який зустрівся з президентом Токаєвим. Як зазначила китайська сторона, було досягнуто домовленості про посилення військового співробітництва.

Читайте також: Зеленський подякував Токаєву за принципову підтримку територіальної цілісності України

Астана також прагне зблизитися з Туреччиною. На початку травня Токаєв відвідав Анкару, де також йшлося про посилення оборонної співпраці, зокрема, про виробництво турецьких безпілотників у Казахстані.

Крім того, казахське керівництво розпорядилося збільшити власний оборонний бюджет на близько мільярд доларів США. Як пояснюють у владі країни, вони вивчили уроки жорсткого спротиву України, і тепер мають намір реформувати власну армію, щоби вона стала мобільнішою та професійнішою, здатною до ефективного протистояння в гібридній війні.

Читайте також: Громадян Киргизстану вербують до ПВК «Вагнер» на війну в Україні – ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент Зеленський провів телефонну розмову з президентом Токаєвим. Він подякував лідеру Казахстану за принципову підтримку територіальної цілісності України та обговорив проєкти співпраці в економіці, енергетиці й цифровізації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-