В Ірані двох ЛГБТ-активісток засудили до страти
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NOS.
“Двох активісток-представниць ЛГБТ-спільноти в Ірані засудили до смертної кари”, - йдеться у повідомленні.
.@amnesty is outraged that Iran's authorities sentenced to death LGBTI rights defender Zahra Sedighi-Hamadani & another woman Elham Choubdar for “corruption on earth”. @amnesty’s concerned their convictions & sentences are based on discriminatory reasons 1/3 pic.twitter.com/w4OJxaRYNt
— Amnesty Iran (@AmnestyIran) September 6, 2022
Зазначається, що їх звинувачують у пропаганді гомосексуалізму.
Однією із засуджених є 31-річна Захра Седдікі Хамедані, ЛГБТ-активістка, яку заарештували в жовтні минулого року за її сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність і заяви в соціальних мережах про права ЛГБТ.
У тій же справі до смертної кари засудили 24-річну Ельхам Чубдар.
Двох жінок звинувачують, серед іншого, у незаконному перевезенні молодих жінок до іранської провінції Західний Азербайджан.
Amnesty International заявила, що глибоко обурена вироками.
Неурядова організація Amnesty International закликає владу Ірану скасувати смертні вироки та звільнити жінок.
Згідно зі звітом правозахисних груп, торік у країні було страчено щонайменше 333 людини.
З моменту обрання президентом Ірану Ібрагіма Раїсі кількість страт значно зросла.
Кількість страт зросла на 25 відсотків порівняно з роком раніше. Трохи більше третини смертних вироків було винесено за злочини, пов'язані з наркотиками
Як повідомляв Укрінформ, в Ірані заборонили жінкам зніматися в рекламі..
Ця заборона була введена на тлі того, що іранська влада посилює репресії щодо жінок, вимагаючи від них дотримання закону, який передбачає обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.
Указ президента Ібрагіма Раїсі від 5 липня про застосування закону про носіння хіджабу призвів до створення нового списку обмежень того, як жінки можуть одягатися. На вулицях більш активніше та жорсткіше стали працювати патрулі так званої поліції моралі, а в соціальних мережах з'явилися відео, на яких поліцейські затримують жінок, силоміць запихають їх у фургони та кудись везуть.
Після наказу Раїсі жінкам, яких визнають такими, що не дотримуються норм закону, забороняють заходити до державних установ, банків та громадського транспорту.