Солідарні зі збройними силами США: ЗСУ вшанували пам'ять загиблих у теракті 11 вересня 2001 року
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє у Фейсбуці.
«Іван Скала, американець українського походженням, який героїчно загинув під час терористичного акту 11 вересня 2001 року. Іван Скала працював поліцейським у Нью-Йорку і добровільно зголосився рятувати життя людей того трагічного дня. До трагедії Джон працював у нічну зміну. Зміна закінчилася о сьомій ранку, теракт стався вже о 8 ранку і він, не вагаючись, почав евакуювати людей. Скала двічі заходив у вежі, що горять, перевіряючи, чи не залишилися люди на поверхах. Він мав повернутися після другого проходу, але зайшов до будівлі втретє, щоб перевірити, чи залишилися люди. У цей момент вежа впала», - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, ЗСУ солідаризуються зі Збройними силами США, які воювали за свободу Сполучених Штатів після найбільшого теракту на американській землі і ніколи не забудуть тих, хто віддав своє життя для захисту цієї свободи.
«Збройні сили України вдячні США за багаторічну - останні 9 років й особливо - після 24 лютого - після неспровокованого, незаконного, несправедливого, жорстокого, підступного та цинічного вторгнення, за системну та всебічну підтримку українського війська та народу України у протидії збройній та гібридній агресії російської федерації», - сказано в повідомленні.
Трагедія 11 вересня стала найбільшим терористичним актом в історії через одночасну величезну кількість загиблих – 2 тисячі 977 осіб.
Як повідомлялося, теракт 11 вересня 2001 року у США - низка терористичних атак, під час яких терористи-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торговельного центру у Нью-Йорку та будівлю Пентагону у Вашингтоні. Безпрецедентні теракти, які назавжди змінили Америку, скоїли 19 молодих арабів, виконуючи накази ісламістів, які базувалися в Афганістані.
11 вересня о 8:46 ранку перший літак врізався у північну башту Всесвітнього торговельного центру у Нижньому Манхеттені. За 17 хвилин другий літак врізався у Південну вежу. Менш як за 90 хвилин, вежі-близнюки, в яких щодня працювали до 50 тис. осіб впали. О 9:37 третій авіалайнер врізався у західний фасад Пентагону. О 10:03 четвертий літак впав на поле на півдні Пенсильванії. Він прямував у Капітолій або у Білий дім, але завдяки сміливості пасажирів, які вже знали про те, що Америка зазнала нападів, задуму терористів не судилося збутися.
У Всесвітньому торговельному центрі загинуло понад 2600 осіб; 125 загинули у Пентагоні; 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках. Серед загиблих - громадяни США та ще 91 держави, зокрема й України.