Європі доведеться скоротити споживання газу на 13% – МЕА

Європі доведеться скоротити споживання газу на 13% – МЕА

Укрінформ
У Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА) заявили, що Європа зіткнулася з «безпрецедентними ризиками» щодо поставок природного газу цієї зими після того, як росія перекрила більшість поставок трубопроводами.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на звіт МЕА повідомляє AP.

У квартальному звіті, опублікованому в понеділок, МЕА заявило, що країни Європейського Союзу мають скоротити споживання газу на 13% упродовж зими у разі повного припинення росією газопостачання на тлі війни в Україні.

Значна частина цього скорочення мала б бути пов’язана з поведінкою споживачів, наприклад, зниженням термостатів на 1 градус і регулюванням температури котла, економією промислових і комунальних послуг, заявили в агентстві.

Читайте також: ЄС скоротив споживання російського газу з 40% до 9% – Маасікас

Зазначається, що лише незначні обсяги російського газу все ще надходять по трубопроводах через Україну до Словаччини та через Чорне море і Туреччину до Болгарії. Два інших маршрути, по дну Балтійського моря до Німеччини та через Білорусь і Польщу, закриті.

Ще однією небезпекою експерти МЕА назвали можливе різке похолодання наприкінці зими, яке було б особливо складним, оскільки підземні запаси газу надходять повільніше наприкінці сезону через меншу кількість газу та нижчий тиск у сховищах. ЄС уже заповнив сховища на 88%, випереджаючи свою ціль у 80% до початку зими, однак в МЕА вважають, що у разі повного припинення постачання росією газу до Європи сховища мають бути заповнені на 90%.

За оцінками МЕА, рівень газу в сховищах має залишатися вище 33% для того, щоб безпечно пережити зиму, а рівні нижче цього можуть створити загрозу дефіциту у разі пізнього похолодання. Більш низькі рівні також ускладнять для Європи поповнення сховищ наступного літа, тоді як більші запаси від консервації допоможуть знизити надзвичайно високі ціни.

У звіті також зазначається, що внаслідок енергетичного шантажу росії попит на скраплений газ підняв ціни та скоротив пропозицію до такої міри, що бідніші країни Азії не можуть собі це дозволити. Зокрема, Бангладеш переживає повсюдні відключення електроенергії, тоді як у Пакистані влада змушена скоротити робочий день для магазинів і фабрик задля економії електроенергії.

Читайте також: Пережити воєнну зиму - не купуючи зайвого і не забуваючи важливого

«Міжрегіональна конкуренція в закупівлях СПГ може створити додаткову напругу, оскільки додаткові європейські потреби створять більший тиск на інших покупців, особливо в Азії, і, навпаки, похолодання в Північно-Східній Азії може обмежити доступ Європи до СПГ», — заявили в МЕА.

Як повідомляв Укрінформ, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну частка росії від усіх обсягів природного газу, які закуповує ЄС, скоротилася з 40 до 9 відсотків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-