Кислиця на Радбезі ООН: путіну знадобилося чотири дні, щоб порушити обіцянку, дану Китаю
Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН щодо обговорення погроз президента рф володимира путіна розмістити ядерну зброю в білорусі, передає Укрінформ.
«путіну знадобилося лише чотири дні, щоб порушити ще одне зобов'язання, яке він нещодавно взяв на себе з лідером КНР у спільній заяві, підписаній 22 березня 2023 року. У документі проголошується, що «всі держави, які володіють ядерною зброєю, повинні утримуватися від розгортання ядерної зброї за межами своїх національних територій», - зазначив він.
До честі китайської сторони, додав Кислиця, «вона дуже розумно нагадала москві, що ядерну війну неможливо виграти й вести і що необхідно запобігти розповсюдженню ядерної зброї».
На відміну від росії, позиція Китаю щодо ядерної зброї є твердою і чіткою, наголосив постпред.
Кислиця нагадав, що Україна є учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також підписала в 1994 році Будапештський меморандум щодо надання гарантій безпеки у зв'язку з приєднанням до ДНЯЗ.
Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі, підкреслив він. Однак, за словами Кислиці, одна з держав-гарантів – російська федерація – не виконала своїх зобов'язань за Будапештським меморандумом і знову демонструє, що сприймає ядерну зброю як інструмент погроз і залякування, а не засіб стримування і запобігання війні.
Як повідомляв Укрінформ, 25 березня президент країни-агресорки володимир путін, щодо якого МКС видав ордер на арешт, заявив, що росія розмістить тактичну ядерну зброю у білорусі. Раніше, у лютому цього року, він оголосив про «призупинення» участі москви в Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь зі США.
Учасниками ДНЯЗ є майже всі держави світу, крім Ізраїлю, Індії, Пакистану та Північної Кореї.