Генсек ООН привітав посилення вироку для двох воєнних злочинців з колишньої Югославії
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це повідомляє пресслужба ООН.
Йовиця Станішич і Франко Симатович були засуджені у 2021 році на 12 років за участь у підготовці ескадронів смерті, які займалися етнічними чистками під час конфлікту.
У середу апеляційний суд збільшив термін до 15 років на підставі того, що ці особи «несуть відповідальність як члени спільного злочинного угруповання за злочини, скоєні різними сербськими силами у Боснії і Герцеговині в 1992 році».
Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік зазначив, що Антоніу Гутерреш «бере до уваги це рішення й подумки перебуває поруч із жертвами, тими, хто вижив, та їхнім сім'ями, котрі постраждали від злочинів, у яких обидва підсудні були визнані винними».
За словами головного обвинувача Сержа Браммерца, це рішення продемонструвало, що міжнародне співтовариство, «коли воно об'єднане, може забезпечити справедливість для жертв і притягнути до відповідальності за злочини найвищих посадових осіб».
Він додав, що на території колишньої Югославії залишаються тисячі підозрюваних у воєнних злочинах, ще не притягнуті до відповідальності.
«Ми продовжимо наші інтенсивні зусилля з надання допомоги національним партнерам, аби забезпечити більшу справедливість для більшої кількості жертв», - сказав обвинувач.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк також привітав рішення суду, оцінивши його як важливий крок до встановлення істини й подолання безкарності.
«Надзвичайна робота і спадщина механізму та Міжнародного кримінального трибуналу не лише сприяли встановленню істини, справедливості й притягнення до відповідальності протягом багатьох років, а й потужно просунули стандарти міжнародного кримінального правосуддя в усьому світі», - зазначив Тюрк.
Як повідомлялося, ініціатор неформальних зібрань Ради Безпеки ООН дипломат Дієго Аррія переконаний, що правосуддя дістане Путіна та Лукашенка, як це було у випадку з воєнними злочинцями з колишньої Югославії.
Фото: EPA