У Гаазі суддя, яка хотіла вплинути на процес щодо МН17, подала у відставку

У Гаазі суддя, яка хотіла вплинути на процес щодо МН17, подала у відставку

Укрінформ
Суддя, яка намагалася вплинути на судовий процес у справі MH17, що проходить у Нідерландах, подала у відставку.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NOS.

“Суддя, яка намагалася вплинути на процес MH17, подала у відставку”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це підтвердив суд у Гаазі, де працювала жінка.

Відомо, що суддя працювала радником у суді в Гаазі. Її брат написав книгу (під псевдонімом), в якій стверджує, що рейс MH17 не був збитий російською ракетою у 2014 році, як дійшли висновку Рада з питань безпеки Нідерландів та прокуратура, що було підтверджено рішенням суду.

Автор книги вважає, що збитий літак – справа рук спецслужб. Своєю книгою він хотів вплинути, щоб до справи було залучено інших прокурорів, які зосередяться на інших підозрюваних.

До книги свого брата суддя привертала увагу суддів та прокурорів у справі MH17.

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах судді, що працює в Гаазі, оголосили догану за спробу вплинути на рішення суддів у справі МН17. Також її було переведено з кримінального відділу в інший.

Суддя намагалася вплинути на суддів у справі MH17, поширюючи серед них теорію змови. Тому Верховний суд виніс їй догану. Через догану вона більше не могла вести кримінальні справи.

Дисциплінарні заходи застосовуються до суддів дуже рідко.

Верховний суд є органом, який ухвалює рішення з цього питання.

За даними Верховного Суду, встановлено, що була спроба вплинути на хід процесу у справі MH17. Цим суддя підірвала довіру до авторитету та неупередженості судової влади.

У постанові з цього приводу також ідеться про те, що суддя є вільним у висловленні своєї думки, але тоді необхідно враховувати «вплив цих висловлювань», особливо якщо це ставить під сумнів судову владу.

Читайте також: Родич загиблих рейсу МН17: Рішення ЄСПЛ дає підстави сказати світові – «Будьте обережні з РФ»

Як повідомлялося, визнані винними у справі про збитий літак рейсу MH17 ексофіцер фсб, колишній «міністр оборони днр» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал ГРУ генштабу збройних сил РФ, глава «ГРУ днр» Сергій Дубинський та громадянин України Леонід Харченко мають виплатити 16 млн євро компенсацій.

Таке рішення оголосив суд у Нідерландах 17 листопада 2022 року.

Гіркін, Дубинський і Харченко визнані винними у збитті літака рейсу MH17 та вбивстві 298 людей, їх засуджено до довічного ув'язнення. Підполковник ГРУ Олег Пулатов був виправданий.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

Фото: ANP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-