Дуда підписав поправку до закону про комісію з розслідування впливу РФ на безпеку Польщі
Про це повідомляє РАР із посиланням на канцелярію президента Польщі, передає Укрінформ.
Минулої п'ятниці Сейм відхилив заперечення Сенату проти президентської поправки до закону про комісію з розслідування російського впливу.
Згідно з президентською поправкою, парламентарії не зможуть входити до складу комісії з розслідування російського впливу, скасовуються засоби захисту, передбачені чинним законом (зокрема, заборона на виконання функцій, пов'язаних із розпорядженням державними коштами, на строк до 10 років). А основним предметом заключення комісії стане визнання того, що особа не забезпечує гарантії належного виконання у суспільних інтересах. Оскарження рішення комісії має бути направлене до Апеляційного суду у Варшаві.
31 травня набув чинності створений з ініціативи партії «Право і справедливість» закон про створення комісії з розслідування російського впливу на внутрішню безпеку Республіки Польща в період з 2007 по 2022 рік, який президент країни підписав кількома днями раніше, повідомивши, що він буде передано до Конституційного суду. Згодом – 2 червня – Анджей Дуда вніс до Сейму проект поправок до цього закону.
Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня Сейм схвалив закон про створення Державної комісії з розслідування російського впливу у Польщі в 2007-2022 роках. 11 травня, Сенат, в якому більшість має опозиція, проголосував проти його прийняття. Проте, 26 травня Сейм подолав вето Сенату.
Польські опозиційні сили виступали проти створення комісії у попередньому вигляді, підкреслюючи, що вона буде інструментом тиску і переслідування опозиції. Маршалок Сенату Польщі Томаш Гродзький заявив, що це рішення Дуди є “cкандальним та ганебним” і загрожує демократичному функціонуванню Польщі. Свої застереження щодо цього закону висловлювали також Єврокомісія і Держдепартамент США.