У Польщі ліквідували підкомісію з розслідування Смоленської катастрофи

У Польщі ліквідували підкомісію з розслідування Смоленської катастрофи

Укрінформ
У Польщі ліквідували підкомісію з розслідування Смоленської катастрофи, яку в 2016 році при Міністерстві національної оборони (МНО) РП створив тогочасний міністр Антоній Мацеревич.

Про це повідомив у соцмережі X речник МНО Польщі Януш Сеймей, передає Укрінформ.

Як зазначається, віцепрем’єр- міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш підписав розпорядження про ліквідацію Смоленської підкомісії з повторного розслідування авіакатастрофи Ту-154, що сталася під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

“Підкомісія ліквідовується, а її члени зобов’язані до наступного понеділка, 18 грудня 2023 року, повернути всю документацію, нерухоме майно та обладнання, які використовувалися для роботи підкомісії. На сьогодні скасовано всі повноваження і довіреності членів підкомісії на здійснення діяльності, пов’язаної з її роботою. Найближчим часом буде створена спеціальна група, яка аналізуватиме всі аспекти діяльності ліквідованої підкомісії”,- повідомив речник.

З цього приводу заступник міністра оборони Цезарій Томчик заявив, що разом з ліквідацією підкомісії "припиниться брехня від імені польської держави" і перестануть витрачатися сотні мільйонів злотих на діяльність, яка не має нічого спільного із з’ясуванням причин Смоленської катастрофи.

Він зазначив, що “дивне слідство, яке не було завершене” не продовжуватиметься. Натомість офіційним у контексті Смоленської катастрофи вважатиметься рапорт комісії ексглави МВС Польщі Єжи Міллера, яка завершила своє слідство в 2011 році. Він додав, що від сьогодні підкомісія Мацеревича не може ухвалювати жодних рішень.

Як повідомлялося, в авіакатастрофі 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому “Смоленськ-Північний” (РФ) розбився польський урядовий літак з 96 особами на борту. В авіакатастрофі загинули президентське подружжя Лєха та Марії Качинських, все військове командування польської армії, значна частина польської політичної, релігійної та громадської еліти.

У 2011 році польська урядова комісія з розслідування причин катастрофи та Міждержавний авіаційний комітет у Москві основними причинами катастрофи назвали помилки екіпажу польського літака. Крім того, польська комісія значну відповідальність поклала на російських контролерів руху на аеродромі “Смоленськ-Північний”, які подавали частково хибну інформацію екіпажу і не заборонили посадку Ту-154М на летовищі.

Читайте також: Смоленська авіакатастрофа: суд у Польщі заочно арештував російського диспетчера

Після приходу до влади у Польщі в 2015 році правоконсервативної партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського новий уряд скасував рапорт своїх попередників, назвавши його нелегітимним, і в лютому 2016 році відновив Смоленське слідство. Відтоді було проведено ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи, а також ще раз досліджено усі записи “чорних скриньок” та елементи розбитого літака на предмет виявлення вибухових речовин. Зразки зібраних матеріалів надіслано у кілька міжнародних лабораторій, які мали підтвердити або виключити наявність залишків вибухових речовин.

У правлячій партії PiS неодноразово покладали відповідальність за катастрофу на росіян, натякаючи на можливу причетність до катастрофи російської влади. Крім того, вони звинувачували у недбальстві членів уряду експрем'єра Дональда Туска, дії яких також могли вплинути на доведення до катастрофи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-