Молдова планує призупинити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі
Про це повідомляє Newsmaker, передає Укрінформ.
Відповідну ініціативу уряд ухвалив на засіданні 6 березня.
"З виходом Росії з цього договору обставини, за яких його було укладено 1990 року, фундаментально змінилися. На цей момент 21 держава оголосила про припинення дії договору", - пояснив держсекретар міністерства оборони Молдови Валерій Міжа.
Рішення уряду набуде чинності через 150 днів після того, як повідомлення отримають держави-учасниці договору.
ДЗЗСЄ підписали 1990 року в Парижі представники 16 країн НАТО і шести країн Організації Варшавського договору (ОВД). Документ обмежував п'ять основних категорій звичайних озброєнь і техніки в арміях держав-учасниць - це бойові танки, бойові броньовані машини, артилерія, ударні вертольоти і бойові літаки. Їхня сумарна кількість для кожного блоку не повинна була перевищувати: 40 тис. бойових танків; 60 тис. бойових броньованих машин; 40 тис. артилерійських одиниць калібру 100 мм і вище; 13,6 тис. бойових літаків; 4 тис. ударних вертольотів. Крім цього, угода обмежувала кількість озброєнь і техніки, що розміщується на так званих флангах організацій.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді минулого року Росія остаточно вийшла із Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).
Держави-члени НАТО засудили це рішення Росії та, як наслідок, держави-учасниці ДЗЗСЄ заявили про намір призупинити дію Договору "на стільки часу, скільки це буде необхідно".