Індія скорочує імпорт російської нафти через санкції США - Bloomberg

Індія скорочує імпорт російської нафти через санкції США - Bloomberg

Укрінформ
Державні нафтопереробні заводи Індії уникають поставок російської сирої нафти, оскільки торгівля стає складнішою через жорсткіші санкції з боку США.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg із посиланням на шість поінформованих джерел.

Найбільший державний нафтопереробний завод Індії Indian Oil Corp., скоріше за все, скоротить кількість російської сирої нафти, імпортованої за так званими строковими контрактами. Водночас компанії Bharat Petroleum Corp. та Hindustan Petroleum Corp. вирішили не брати на себе твердих зобов’язань щодо купівлі нафти за контрактом у Росії наступного фінансового року.

Три індійські нафтопереробні заводи вели перемовини із російською компанією «Роснефть» про забезпечення поставок близько 500 тисяч барелів нафти на день, що еквівалентно третині щоденного нафтового імпорту Індії, щоб спробувати зменшити залежність від разових закупівель, які часто є дорожчими.

Indian Oil має довгострокову угоду з компанією «Роснефть», тоді як для Bharat Petroleum та Hindustan Petroleum поставка російської нафти за контрактом була б першою.

«Росія все ще залишається найбільшим постачальником (сирої нафти – ред.) до Індії, але є ознаки того, що нафтопереробники купують більше в інших виробників, включаючи Саудівську Аравію. Державні компанії також шукають контрактну нафту із Близького Сходу та Західної Африки, але угоди, ймовірно, будуть вищими за вартістю, аніж російська нафта», – йдеться у матеріалі.

Читайте також: США розширили санкції проти іранської мережі підтримки хуситів

Очікується, що державні нафтопереробні підприємства Індії задовольнять 40% своїх потреб у сировині у фінансовому році, який починається 1 квітня, за рахунок разових закупівель або спотових угод. Це означає, що великі обсяги нафти із Росії все ще можуть надходити до Індії, вважають джерела агентства.

Як повідомляв Укрінформ, імпорт російської сирої нафти в Індію у грудні впав до найнижчого з січня 2023 року рівня, оскільки шість танкерів, що перевозили нафту марки Sokol, не змогли її доставити через проблеми з оплатою на тлі посилення санкцій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-