Парламент Греції ухвалив закон, який дозволив створювати приватні університети
Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.
"Грецькі законодавці вночі проти суботи схвалили широкі реформи, які покладуть край державній монополії на університетську освіту", - йдеться у повідомленні.
За декілька годин до голосування, яке почалося у п'ятницю ввечері та закінчилося після опівночі, протестувальники атакували поліцію біля будівлі парламенту з використанням запалювальних шашок та петард. Загалом близько 18 000 людей мітингували у центрі Афін, виступаючи проти запропонованого законопроєкту.
Поліція застосувала сльозогінний газ. У заяві поліції йдеться, що дев'ятеро громадян та семеро офіцерів зазнали поранень, а троє ймовірних учасників заворушень були заарештовані.
Тим не менш, останні опитування громадської думки показують, що більшість греків погоджується зі створенням в країні приватних університетів.
Правоцентристський уряд Греції стверджує, що така реформа допоможе залучити в країну кваліфікованих працівників.
"Ми повинні сказати рішуче так цьому заходу... як гарантії більшої свободи та більшого доступу до знань для всіх грецьких студентів", – сказав прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс у парламенті перед голосуванням.
Опозиційні партії були загалом проти цього законопроєкту, стверджуючи, що він порушує Конституцію.
"(Уряд) запроваджує концепцію меритократії, яка оплачується за рахунок плати за навчання. У кого є гроші, той навчатиметься: сила привілеїв", — заявив під час триденних дебатів законодавець Гарріс Мамулакіс від головної лівої опозиційної партії Сіріза.
Як повідомляв Укрінформ, у грецькому місті Комотіні поліція вивела з будівлі юридичного факультету студентів, які захопили його під час іспитів на знак протесту проти планів уряду дозволити приватні університети в країні. Ця реформа запобігатиме виїзду кваліфікованих фахівців на навчання за кордон і зробить грецьку вищу освіту більш затребуваною на ринку праці, переконані у парламенті.
Однак, на думку протестувальників, законопроєкт знецінить освіту в державних університетах, які надають безкоштовне навчання, і вища освіта стане доступною лише заможним громадянам.