Темою зустрічі в Білому Домі буде «передвоєнна ситуація» у світі - Туск
Про це Туск заявив у інтерв’ю для TVN24, передає Укрінформ.
“Сьогодні ці зустрічі і наш спільний з президентом Дудою візит до США не тому, що це ювілей (25-річчя вступу Польщі до НАТО – ред.). а тому, що для когось це воєнна ситуація, а для всього світу – передвоєнна”,- підкреслив Туск.
Водночас він назвав символічним візит до США, оскільки попри гострий політичний конфлікт в Польщі, у питаннях безпеки, ставлення до Росії, України, щодо трансатлантичних зв’язків польська влада й опозиція говорять одним голосом.
Туск підкреслив, що хотів би, аби інші союзники, зокрема США, могли про себе так само сказати: що незважаючи на результати виборів і те, хто перебуває при владі, солідарність в межах НАТО збережеться.
“Я хотів би про це сьогодні доволі чітко почути від президента (Байдена – ред.)”,- підкреслив Туск.
Він зазначив, що Польща зараз “не перебуває під безпосередньою загрозою”, але визнав, що в минулому траплялися “інциденти, особливо у повітрі”.
“Немає сумніву, що Росія не є і не буде миролюбною щодо Заходу, щодо НАТО, особливо щодо східного флангу НАТО, включаючи Польщу. Але все одно виглядає дуже малоймовірним, що Росія наважиться вступити у відкритий конфлікт з НАТО”,- підкреслив Туск.
Утім він не виключив агресії Росії проти НАТО у випадку, якщо Північноатлантичний альянс “практично перестане функціонувати”.
Туск підкреслив, що зараз усі концентруються на тому, щоб не реалізувався “чорний сценарій” в Україні. За його словами, напередодні він мав декілька розмов з представниками американської адміністрації, які відповідають за безпеку США.
“Усі насамперед зосереджені на тому, щоб CША розблокувати гроші для України”,- підкреслив глава польського уряду.
На думку прем’єра РП, сьогодні є “відповідна атмосфера, щоб мобілізувати один одного та інших партнерів для допомоги Україні".
“Щоб ми не припускали, що цей поганий сценарій (в Україні – ред.) реалізується”, - підкреслив Туск.
Як відомо, у вівторок у Білому Домі відбудеться зустріч президента США Джо Байдена з президентом і прем’єр-міністром Польщі Анджеєм Дудою і Дональдом Туском.
25 років тому, 12 березня 1999 року, Польща разом з Чехією і Угоршиною стали членами НАТО.
Фото: РАР