Мера Таллінна відправили у відставку через скандал з його партією
Вотум недовіри підтримав 41 депутат із 43 присутніх. Проти не було подано жодного голосу. Загалом у Талліннських міськзборах 79 депутатів, для висловлення недовіри було необхідно щонайменше 40 голосів "за".
Соратники мера із фракції Центристської партії засідання проігнорували. Сам Килварт на сесію з'явився і виступив із промовою. За його словами, центристи продовжать політичну боротьбу, перебуваючи в опозиції. Після відставки з посади мера Таллінна Михайло Килварт зможе відновити свої повноваження у столичних міських зборах.
На муніципальних виборах у жовтні 2021 року Килварт отримав 27 663 голоси. За підсумками виборів правлячу коаліцію в Таллінні сформували центристи та соцдеми, при цьому Килварт зберіг за собою посаду градоначальника. На посаді мера Таллінна Михайло Килварт працював з 12 квітня 2019 року.
25 березня 2024 року естонська Соціал-демократична партія оголосила про свій вихід зі столичної коаліції. Тепер міськрада має на вибори нового мера два місяці. Виконувачем обов'язків мера була призначена віцемер Мадле Ліппус із Соціал-демократичної партії.
Вотум недовіри Михайлу Килварту 21 березня ініціювали 37 депутатів Талліннських міських зборів. Основною причиною, за словами ініціаторів, стало рішення Талліннського окружного суду у кримінальній справі, пов'язаній із проєктом нерухомості Porto Franco.
18 березня Талліннський окружний суд визнав естонського девелопера Хіллара Тедера та колишнього генсека Центристської партії Михайла Корба і саму партію винними у торгівлі впливом. Суд засудив Тедера до одного року п'яти місяців позбавлення волі, Корба - до одного року двох місяців. Суд ухвалив, що вирок не буде виконаний у повному обсязі, якщо протягом дворічного випробувального терміну Тедер і Корб не вчинить нового умисного злочину.
Центристській партії був призначений загальний грошовий штраф у розмірі одного мільйона євро.
Як повідомляв Укрінформ, на початку 2023 року столиця Естонії передала Житомиру 14 автобусів марки Scania.
Фото: ERR