Союзники мають збільшити підтримку України або ж РФ загрожуватиме Європі - науковець
Про це в інтерв'ю грецькому виданню Ekathimerini сказав шотландський історик, старший науковий співробітник Інституту Гувера та старший науковий співробітник Центру науки та міжнародних відносин Белфера при Гарвардському університеті Найл Фергюсон.
“Цього (захоплення України Путіним - ред.) не повинно статися. У разі, коли ЄС, США, Велика Британія та Японія – якщо назвати найважливіших прихильників України – збережуть і справді збільшать свою військову та економічну підтримку, Україна зможе втримати позицію. Воно вже виграє війну в Чорному морі”, - сказав науковець.
За словами Найла Фергюсона, ситуація може змінитися, якщо США не відновлять підтримку.
“Але якщо США не відновлять підтримку, то в якийсь момент наступного року Україні буде важко втримати лінію. Це було б катастрофою не лише для України, а й для Заходу. Росія безпосередньо загрожуватиме європейським членам НАТО”, - сказав він.
На його переконання, широкомасштабному вторгненню РФ в Україну можна було запобігти.
“Вони (США - ред.), безсумнівно, могли зробити набагато більше, щоб утримати Путіна від переміщення сил вторгнення через кордон. У 2021 році вони скоротили поставки зброї Києву, зняли санкції щодо "Північного потоку-2" і дали зрозуміти, що Росія зіткнеться лише з санкціями, якщо вторгнеться. Тоді я сказав, що це дурість, і мав рацію”, - сказав Фергюсон, відповідаючи на питання про можливість адміністрація Байдена запобігти вторгненню Росії в Україну.
Науковець вважає, що на президентських виборах у США Байден переможе з невеликою перевагою. Але навіть у разі перемоги Трампа, силу та єдність НАТО не буде підірвано.
“Цього не сталося в його перший термін. Не покращилися й відносини з Росією. Трамп погрожує Європі вийти, щоб змусити європейських членів НАТО витрачати більше на власну оборону. Здається, це працює як тактика переговорів”, - сказав Фергюсон.
Він також не впевнений, що у Франції чи будь-якої іншої європейської країни є бажання до прямої участі у війні в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, Сполучені Штати зберігають стурбованість у зв’язку з посиленням взаємодії між Москвою і Пекіном та виступають проти будь-яких кроків з боку КНР, які могли б підтримати агресію РФ в Україні.
Фото: Kiyoshi Ota/Bloomberg via Getty Images