Спроба Ірану завдати ударів по Ізраїлю провалилася - ISW
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ISW.
Як зазначається, «пакет» ударів ракетами та ударними БПЛА був змодельований Іраном за тією ж схемою, яку російські загарбники неодноразово використовували проти України.
"Атака завдала більш обмежену шкоду, ніж передбачалося, ймовірно, через те, що іранці недооцінили величезні переваги Ізраїлю у захисті від таких ударів порівняно з можливостями України", - йдеться у повідомленні.
Мета такого «пакета» в тому, щоб повільніші крилаті ракети та БПЛА відволікали та напружували протиповітряну оборону, аби дозволити балістичним ракетам, які набагато важче збити, досягнути своїх цілей.
В ISW пояснюють, що Іран, ймовірно, не дуже розраховував, що крилаті ракети та дрони вразять цілі, але сподівався, що це зробить значно більший відсоток його балістичних ракет. Водночас лише кілька балістичних ракет із усіх випущених (120) пробили ізраїльську протиповітряну оборону та вдарили поблизу військових баз.
Проте Інститут вивчення війни вважає, що Іран засвоїть уроки з невдалої атаки 13 квітня для здійснення більш успішних атак у майбутньому. Ймовірно, напад допоміг Ірану визначити сильні та слабкі сторони ізраїльської системи ППО. Зазначається, що Іран також може поділитися з Москвою уроками, які він засвоїв під час цієї атаки.
Здатність Ірану пробити ізраїльську протиповітряну оборону навіть невеликою кількістю великих балістичних ракет викликає серйозні занепокоєння щодо безпеки Ізраїлю.
Російські удари по Україні продемонстрували, що навіть невелика кількість точних ударів по ключових вузлах енергетичної та іншої інфраструктури може призвести до значних наслідків. Ізраїль та його партнери не повинні виходити з цієї успішної оборони з почуттям самовдоволення, зазначають аналітики.
Як повідомляв Укрінформ, представник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі заявив, що Іран у ніч на 14 квітня запустив понад 300 ракет та безпілотників по Ізраїлю, 99% яких було перехоплено силами ППО.
Фото: Getty Images