CNN: Cпікер Джонсон погодився на допомогу Україні після доповіді директора ЦРУ
Як передає Укрінформ із посиланням на CNN, наступного дня після нападу Ірану на Ізраїль спікер мав телефонну розмову з лідером демократів у Палаті представників Гакімом Джеффрісом.
Джонсон сказав, що готовий вжити заходів стосовно іноземної допомоги, навіть якщо це розлютить республіканців, котрі не підтримують фінансування України, і може коштувати йому посади, повідомило CNN джерело, знайоме із ходом розмови.
У вівторок Джонсон після зустрічі з представниками своєї церкви (Південної баптистської конвенції) замислився, як діяти далі.
«Він розривався між спробами зберегти свою посаду й учинити правильно. Він молився про це», - розповів голова Комітету Палати представників у закордонних справах республіканець Майкл Маккол, який був із Джонсоном у ніч перед оприлюдненням законопроекту.
У середу Джонсон твердо вирішив, що він на правильному шляху.
«Моя філософія полягає в тому, щоб чинити правильно, і нехай удача супроводжує мене. Якби я діяв, боячись заяв про моє звільнення, то ніколи б не зміг виконувати свою роботу… - сказав він того дня журналістам. - Думаю, надання летальної допомоги Україні просто зараз є критично важливим».
Зазначається, що еволюція Джонсона, який раніше голосував проти фінансування України, коли був рядовим депутатом, сталася під впливом спілкування з критиками політики республіканців у галузі національної безпеки, зокрема з колишнім держсекретарем Майком Помпео, який переконав спікера в терміновій необхідності схвалити допомогу Києву.
А нещодавно Джонсон отримав доповідь директора ЦРУ Білла Бернса, який змалював картину жахливої ситуації на полі бою в Україні та глобальних наслідків бездіяльності США. Доповідь справила на Джонсона велике враження, і він дедалі більше переконувався, що доля західної демократії лежить на його плечах, зазначають близькі до нього джерела.
Крім того, старший син Джонсона нещодавно вступив до військово-морської академії.
«Відверто кажучи, я б вважав за краще відправити в Україну набої, а не американських хлопців, серед яких мій син, який збирається вступити до військово-морської академії цієї осені… Це не гра і не жарт», – наголосив Джонсон.
Як повідомляв Укрінформ, Палата представників США ухвалила в суботу пакет законодавчих актів із зовнішньою допомогою на загальну суму $95 мільярдів, у тому числі $61 мільярд на підтримку України.
За проєкт щодо України проголосувало 311 депутатів - 210 демократів та 101 республіканець. Водночас 112 конгресменів (усі республіканці) висловилися проти. Документ надіслано до Сенату, який має розглянути його у вівторок.
Фото: Greg Nash