У Бангладеш відновились протести з вимогою відставки прем’єра
Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Протестувальники закликали не платити податки й не оплачувати комунальні послуги, не виходити на роботу в неділю, яка є робочим днем у Бангладеш. Хоча офіси, банки та фабрики відкрилися, але жителі Дакки та інших міст зіткнулися з проблемами, намагаючись дістатися до роботи.
Протестувальники напали на Медичний університет Бангабандху Шейха Муджиба, головну державну лікарню в районі Шахбаг в Дацці, підпалили кілька автомобілів.
Поліція вступила в сутички з протестувальниками, застосовуючи вогнепальну зброю, сльозогінний газ і гумові кулі. Протестувальники підпалювали автомобілі, офіси правлячої партії.
Місцеві ЗМІ повідомили про щонайменше 50 загиблих під час недільних заворушень.
Шейх Хасіна заявила, що ті, хто займається «саботажем і погромами», вже не студенти, а злочинці, і з ними треба жорстко розібратися.
В країні знову відключили мобільний інтернет, а Facebook і додатки для обміну повідомленнями, зокрема WhatsApp, були недоступні навіть через звичайний інтернет.
Влада також закрила школи й університети по всій країні, оголосила вихідні з понеділка по середу і ввела комендантську годину. Суди залишаться закритими на невизначений термін.
Загалом за останні тижні у Бангладеш було заарештовано щонайменше 11 000 осіб.
Як повідомляв Укрінформ, протести почалися минулого місяця, коли студенти вимагали скасувати квоти, за якими 30% робочих місць в уряді було зарезервовано для сімей ветеранів, які воювали у війні за незалежність Бангладеш проти Пакистану в 1971 році. Згодом Верховний суд країни скоротив систему квот до 5% робочих місць, з яких 3% - для родичів ветеранів, але протести продовжуються.
Фото ілюстративне