У Росії заборонили німецький Фонд Аденауера
Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Укрінформ.
У постанові відомства йдеться про те, що фонд «поширює матеріали, які дискредитують керівництво Російської Федерації, внутрішню і зовнішню політику, яку вони проводять, роботу правоохоронних органів, судову систему».
У Росії заборонять діяльність цього фонду, а співпраця з ним може призвести до кримінального переслідування.
Крім того, Генпрокуратура внесла до реєстру «небажаних» ще три європейські організації: французьку «Асамблею народів Кавказу», польський фонд OSTMOST, який виступає проти війни в Україні, і швейцарську школу іноземних мов Education First.
Фонд Аденауера - німецька НУО, заснована 1955 року і яка є близькою до однієї з найбільших політичних партій Німеччини - Християнсько-демократичного союзу (ХДС). Фонд займається політичною просвітою, розвитком міжнародного співробітництва в політичній, громадянській і культурній сферах. Під його егідою здійснюються проєкти з вивчення християнської історії Німеччини, він видає гранти для публікацій і конференцій, стипендії для студентів, учених і журналістів.
У Росії представництво фонду працювало з 1990 року, надаючи майданчик для діалогу німецьких і російських політиків, громадських активістів, діячів культури. Серед партнерів фонду в Росії були міністерства, університети, наукові установи, Російська православна церква.
Як повідомляв Укрінформ, закон про небажані організації, згідно з яким їм забороняється працювати на території РФ, Путін підписав у травні 2015 року. Визнання організації в Росії «небажаною» також означає, що особи, які співпрацюють з нею, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. За статтею про співпрацю з ними кількох громадян Росії засудили до ув'язнення.
Фото: ЕРА