У Європі лише третина поверхневих вод відповідає нормативам
Такі дані наводить The Guardian з посиланням на звіт, підготовлений Європейським агентством з навколишнього середовища (European Environment Agency, EEA), передає Укрінформ.
Згідно зі звітом, у 2021 році близько 37% поверхневих вод Європи мали щонайменше добрий екологічний статус, а 29% - добрий хімічний статус.
«Стан європейських вод не дуже добрий. Наші води стикаються з безпрецедентним набором проблем, які загрожують водній безпеці Європи», - сказала виконавча директорка EEA Ліна Іля-Мононен.
У звіті зазначається, що найбільший вплив на поверхневі та підземні води Європи мають фермерські господарства, які забирають занадто багато води і скидають багато забруднюючих речовин, а також вплив вугільних електростанцій, які викидають токсичні частинки в атмосферу.
У деяких частинах Західної та Центральної Європи, таких як Німеччина та Нідерланди, частка водних об'єктів, що перебувають у поганому стані, є особливо високою, вказується у звіті.
Майже 25 років тому ЄС запровадив масштабні правила управління водними ресурсами, які змусили країни-члени блоку покращувати якість своїх водойм. Але зусилля, докладені протягом останнього десятиліття, «рідко призводили до загального поліпшення стану», зазначає EEA.
Звіт засвідчив, що підземні води Європи перебувають у кращому стані, ніж поверхневі: 91% з них мають принаймні добрий якісний статус, а 77% - добрий хімічний статус.
EEA зазначає, що вирішення проблеми незадовільного стану водних ресурсів Європи включає зменшення викидів шкідливих речовин та відновлення річок і водно-болотних угідь.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з доповіддю метеорологічного агентства ООН (WMO), 2023 рік став найсухішим за останні три десятиліття для річок по всьому світу, а рекордно спекотний рік спричинив пересихання водних потоків і подекуди тривалі посухи.