США разом із партнерами запустили новий механізм моніторингу санкцій проти КНДР
Про це йдеться у спільній заяві країн-учасниць механізму, оприлюдненій МЗС Японії, передає Укрінформ.
«Ми підкреслюємо нашу спільну рішучість повністю виконувати відповідні резолюції Ради Безпеки ООН щодо КНДР, підтверджуємо, що шлях до діалогу залишається відкритим, і закликаємо всі держави приєднатися до глобальних зусиль для підтримки міжнародного миру та безпеки перед обличчям постійних загроз з боку КНДР», – ідеться в заяві.
Окрім США, Південної Кореї і Японії в моніторингу братимуть участь вісім країн: Франція, Велика Британія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Канада, Австралія та Нова Зеландія.
Передбачається, що новоутворений механізм виконуватиме більшу частину завдань заветованої Росією моніторингової місії ООН і продовжуватиме відстежувати та повідомляти про порушення й ухилення від встановлених резолюціями РБ ООН санкцій проти КНДР, щоб домогтися їх виконання.
Група експертів ООН із моніторингу північнокорейських санкцій була створена в 2009 році відповідно до резолюції РБ ООН 1874, прийнятої після другого ядерного випробування КНДР.
Її мандат щороку продовжувався до березня цього року, коли Росія, одна з п’яти постійних країн-членів РБ ООН, скористалася своїм правом вето і заблокувала продовження мандата групи і та 30 квітня припинила роботу.
Відтоді Сполучені Штати, Південна Корея та їх країни-партнери працювали над пошуком способів продовжити нагляд за дотриманням санкцій, у тому числі й шляхом створення моніторингового механізму поза системою ООН.
Як повідомляв Укрінформ, джерела агентства в українській розвідці підтвердили, що громадяни КНДР перебувають у складі окремих підрозділів ЗС РФ і їх чисельність становить близько 3 тисяч осіб.