У розвідці Британії розповіли, навіщо в РФ демонстративно арештовують військових керівників
Як передає Укрінформ, про це повідомляє у соцмережі X Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.
У британському відомстві нагадали, що згідно з повідомленням Слідчого комітету Росії, 18 жовтня 2024 року 3 особи були взяті під варту за звинуваченням у привласненні нерухомого майна, що належить Міністерству оборони РФ. Серед підозрюваних - колишній начальник управління майном Головного управління забезпечення військ, який разом з іншими підозрюваними звинувачується у привласненні 15 об'єктів нерухомості вартістю понад 244 млн рублів (2,5 млн доларів) у Московській області.
Окремо було висунуто звинувачення в корупції колишньому заступнику директора Національної гвардії Росії Сергію Мілейку, за купівлю військової форми за завищеними цінами на суму понад 400 млн рублів (4,2 млн доларів).
«Арешти та кримінальні провадження проти посадовців оборонної та оборонно-промислової промисловості тривають з весни 2024 року, оскільки російські слідчі органи майже напевно намагаються досягти певного рівня контролю над масштабною корупцією в російському оборонному секторі як з практичних, так і з демонстративних політичних міркувань», - вважають у британській розвідці.
Як повідомляв Укрінформ, суд в Москві відправив у СІЗО заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова за обвинуваченням в отриманні хабаря в особливо великому розмірі. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Пізніше російський суд заарештував за звинуваченням у корупції колишнього командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-майора Івана Попова. Його зняли з посади торік у липні після критики стану російської армії та високих втрат.
Також було заарештувано ексзаступника командира з тилу 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії Московського військового округу полковника Дмитра Пєшкова, ймовірно, на тлі російських невдач на фронті.