У тундрі знайшли добре збережені рештки дитинчати шаблезубого тигра, які пролежали 37 тисяч років

У тундрі знайшли добре збережені рештки дитинчати шаблезубого тигра, які пролежали 37 тисяч років

Укрінформ
Учені виявили незайману скам'янілість муміфікованого шаблезубого дитинчати вимерлого виду котячих, яке пролежало в російській тундрі близько 37 тисяч років.

Про це повідомляє Abs News, передає Укрінформ.

Як зазначається, скам’янілість належить до вимерлого виду котячих Homotherium latidens і датується пізнім плейстоценовим періодом. Дослідники кажуть, що знахідки заморожених муміфікованих решток ссавців періоду цього періоду є дуже рідкісними.

Решки тварини були знайдені в крижаній брилі в Республіці Саха, Якутія, розташованій на Далекому Сході Росії, ще у 2020 році.

Нещодавно радіовуглецевий аналіз показав, що це залишки дитинчати шаблезубого тигра, який з невідомих причин помер у віці близько 3 тижнів.

 

Рештки містять голову і передню частину тіла, що збереглася до краю грудей. Голова мумії збереглася особливо добре, а передні кінцівки збереглися майже повністю. На підошві передньої лапи збереглися подушечки лап, пальці та кігті - гострі й сильно вигнуті.

«Вперше в історії палеонтології вивчено зовнішній вигляд вимерлого ссавця, який не має аналогів у сучасній фауні», - кажуть дослідники.

Порівнюючи рештки із сучасним левеням подібного віку, дослідники виявили «разючі морфологічні особливості», йдеться у статті Scientific Reports. Фізичні відмінності вимерлого виду включали незвичайну форму морди - з великим ротом і маленьким вухом, «дуже масивну» шию, подовжені передні кінцівки і темне забарвлення шерсті. Тіло мумії вкрите короткою, густою, м'якою, темно-коричневою шерстю, з шерстинами довжиною від 20 до 30 міліметрів, описали дослідники.

Homotherium Fabrini, також відомі як шаблезубі коти або тигри, характеризуються своїми величезними, гострими іклами, які, як вважають палеонтологи, використовувалися для того, щоб схопити й утримати здобич або завдати смертельної рваної рани жертві.

Читайте також: Археологи знайшли у Помпеях будиночок з фресками, що зображують сцени із міфів

За оцінками, ці тварини вимерли наприкінці плейстоценового періоду близько 12 000 років тому, а їхні скам'янілості знаходять по всій Євразії, Африці та Америці.

Як повідомляв Укрінформ, фрагменти скелетів щонайменше трьох мамонтів та знаряддя мисливців початку кам'яного віку були виявлені археологами під час досліджень території недалеко від центру чеського міста Брно.

Ілюстрація-реконструкція: Corey Ford/stocktrek Images/Getty Images/Stocktrek Images

Фото: Nature.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-