Reuters: Розвідка США вважає, що дозвіл бити західною зброєю вглиб РФ не збільшив ризик ядерної ескалації
Про це повідомляє Reuters із посиланням на п’ять джерел, знайомих із даними американської розвідки, передає Укрінформ.
Як зазначається, за результатами низки розвідувальних оцінок за останні сім місяців було зроблено висновок, що ядерна ескалація навряд чи стане наслідком рішення про послаблення обмежень на використання Україною американської зброї. Ця оцінка не змінилася після того, як цього місяця чинний президент Джо Байден змінив позицію США щодо озброєнь, повідомили джерела Reuters на умовах анонімності.
«Оцінки були послідовними: ATACMS не змінять ядерні розрахунки Росії», - cказав один з помічників конгресмена, ознайомлений з розвідданими.
Запуск Росією минулого тижня нової балістичної ракети, який, на думку аналітиків, мав стати попередженням Вашингтону і його європейським союзникам, не змінив цього висновку.
Один з п'яти американських чиновників заявив, що хоча Вашингтон вважає, що Росія не буде прагнути загострення з використанням своїх ядерних сил, вона намагатиметься відповідати тому, що розглядає як ескалацію з боку США. За словами одного з чиновників, запуск нової ракети є частиною цих зусиль.
Офіційні особи США заявили, що дані розвідки допомогли скерувати часто суперечливі дебати в адміністрації Байдена в останні місяці про те, чи варто Вашингтону послаблювати обмеження на використання Україною американської зброї через побоювання ескалації та невизначеність щодо реакції Путіна. За даними джерел, Байден змінив свою думку через вступ Північної Кореї у війну перед президентськими виборами в США.
Деякі американські посадовці тепер вважають, що занепокоєння щодо ескалації, включаючи ядерні побоювання, були перебільшені. Але вони підкреслюють, що загальна ситуація в Україні залишається небезпечною і що ядерна ескалація не виключена.
Деякі офіційні особи вважають, що рішення про розширення використання ATACMS було ухвалено надто пізно.
Водночас, на думку співрозмовників Reuters, Росія, імовірно, розгорне кампанію саботажу проти європейських цілей, щоб посилити тиск на Захід через його підтримку Києва.
Як повідомляв Укрінформ, 17 листопада видання The New York Times із посиланням на свої джерела поінформувало, що президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по цілях углибині території РФ.
Пізніше Білий дім офіційно визнав, що президент США Джо Байден послабив обмеження на застосування Україною американських ракет більшої дальності по об’єктах углибині Росії.