«Грузинський легіон» спростував фейки РФ про повернення на Батьківщину для участі у протестах
Про це йдеться у заяві «Грузинського легіону» у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Нещодавно російська пропаганда почала поширювати неправдиві заяви про те, що «Грузинський легіон» планує повернутися до Грузії і взяти участь в акціях протесту. Ми категорично заперечуємо ці безпідставні звинувачення. Хоча ми повністю підтримуємо справедливе обурення грузинського народу щодо рішення грузинського уряду призупинити прогрес на шляху до вступу в ЄС, наша боротьба залишається тут, в Україні, де знаходиться наш спільний ворог», - йдеться у дописі.
У «Грузинському легіоні» наголосили на непохитності у своїй відданості Україні з 2014-го. Його бійці продовжать протистояти російській агресії.
«Наша відданість перемозі України є непохитною, і ми залишатимемося на фронті доти, доки ця мета не буде досягнута», - зазначається у заяві.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2023 року Грузія набула статусу країни-кандидата в ЄС разом з Україною та Молдовою. Однак відносини почали швидко погіршуватися, оскільки правляча партія дедалі критичніше ставиться до Європи і хоче обмежити «іноземний вплив» у країні. Зокрема 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги ЄС до 2028 року.
Така позиція влади викликала обурення в суспільстві, в Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести. Спецзагони поліції розганяють учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей, включно з активістами та представниками ЗМІ, були затримані та побиті поліцією.
Брюссель також заморозив процес зближення. Державний департамент США заявив про призупинення стратегічного партнерства з Грузією на тлі рішення уряду цієї країни відмовитися від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Тим часом опозиція хоче дотримуватись європейського курсу. Вона звинувачує уряд у тому, що він здобув перемогу на виборах лише шляхом маніпуляцій.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у заяві у зв'язку з рішенням уряду призупинити процес євроінтеграції країни назвала це "крапкою в конституційному перевороті", а затримання мітингувальників - "російськими методами".