Конституційний суд Грузії не прийняв до розгляду позови Зурабішвілі та опозиції щодо скасування виборів
Про це повідомляє SOVA, передає Укрінформ.
Зазначається, що рішення є остаточним і оскарженню або перегляду не підлягає.
«Конституційні позови №1848 і №1849 не повинні прийматися до розгляду по суті», - йдеться в тексті постанови.
Рішення ухвалив пленум сімох суддів.
Як повідомляв Укрінформ, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до парламенту. Наступного дня ЦВК оголосила переможцем правлячу партію «Грузинська мрія». Проте президентка країни Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування.
Партія експрезидента Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні сили «Гахарія – за Грузію» та «Лело» також заявили, що не визнають результатів парламентських виборів.
Конституційний суд Грузії зареєстрував позов президентки Саломе Зурабішвілі щодо невизнання результатів парламентських виборів.
Він пов'язаний із порушенням принципів загальності та таємниці голосування. Його мав розглянути пленум – усі дев'ять членів Конституційного Суду.
Пізніше правляча партія "Грузинська мрія" оголосила, що вибори президента Грузії відбудуться 14 грудня, а інавгурація - 29 грудня поточного року. Зурабішвілі заявила, що нелегітимний парламент не зможе обрати нового президента, відповідно, інавгурація не відбудеться, тому її мандат продовжиться до обрання нового президента новим парламентом.