Китайські кораблі знову застосували водомети проти філіппінських суден

Китайські кораблі знову застосували водомети проти філіппінських суден

Укрінформ
Кораблі берегової охорони Китаю поблизу спірної мілини Скарборо в Південнокитайському морі застосували водомети проти філіппінських суден, що намагались доставити припаси своїм рибалкам, які працюють у цьому районі.

Про це повідомляє Manila Times, передає Укрінформ.

Інцидент трапився у середу вранці, коли чотири судна берегової охорони Філіппін та Бюро рибальства і водних ресурсів наблизилися до спірної мілини, поблизу якої патрулювали кілька кораблів берегової охорони та ВМС Китаю.

Китайський корабель приблизно за 30 кілометрів від мілини Скарборо спочатку застосував водомети проти навігаційної антени одного з філіппінських суден, а коли воно почало маневрувати, але продовжувало рух до мілини, підійшов ближче і вдруге накрив його водометами.

Інші китайські кораблі блокували рух решти філіппінських суден, вдаючись до небезпечних маневрів за 270 метрів від них.

Про завдані суднам збитки чи постраждалих філіппінська сторона наразі не інформує.

Китайська берегова охорона, повідомляє CGTN, своєю чергою заявила про запобігання «незаконному» вторгненню в територіальні води Китаю біля острова Хуан’янь, китайська назва мілини Скарборо, чотирьох філіппінських суден.

За словами речника відомства Лю Децзюня, китайські правоохоронці діяли законно і відтіснили судна Філіппін, які небезпечно наблизилися до патрульних кораблів берегової охорони КНР.

Китай вважає багату рибою та іншими ресурсами мілину Скарборо своєю територією, хоча вона знаходиться за 120 миль від Філіппін, тобто у межах їх 200-мильної виключної морської економічної зони, і приблизно за 500 миль від Китаю.

Читайте також: Китай висловив Філіппінам протест через закон про морські зони у Південнокитайському морі

Ця мілина стала основною точкою суперечок щодо суверенітету та прав на риболовлю між Філіппінами і КНР.

Пекін ухвалив внутрішні закони стосовно Південнокитайського моря і заявив про свій суверенітет над більшою його частиною, включно з районами, на які претендують Філіппіни, Бруней, Індонезія, Малайзія та В’єтнам.

Як повідомляв Укрінформ, президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший заявив у понеділок, 2 грудня, що присутність російського бойового підводного човна у виключній економічній зоні Філіппін у Південнокитайському морі викликає «велике занепокоєння».

Фото: CFP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-