Без вступу України в НАТО наблизитися до миру буде неможливо - німецький експерт

Без вступу України в НАТО наблизитися до миру буде неможливо - німецький експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Без членства в НАТО Україна не зможе почуватися в безпеці, а також навряд чи стане членом ЄС.

Про це в коментарі Укрінформу сказав військовий експерт, колишній радник Міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге.

«Я вважаю, що Президент (України) Зеленський правий. Він нещодавно знову підкреслив, що членство в НАТО є частиною миру, тому що тільки членство в НАТО дасть зрозуміти Путіну, що його мета контролю над усією Україною не може бути досягнута», - зазначив експерт.

Він переконаний: поки люди в Німеччині дотримуватимуться позиції, що вони не хочуть бачити Україну в НАТО, наблизитися до миру буде неможливо.

Також членство в ЄС багато в чому залежить не лише від того, як трансформується Україна, а й від того, наскільки вона буде безпечною. Розвиток на шляху членства в Євросоюзі, все, що для цього потрібно зробити, можливо тільки за умов безпеки. І, наприклад, інвестори, які так потрібні Україні, прийдуть тільки тоді, коли буде безпека.

«А безпека можлива лише через членство в НАТО. Немає іншого виходу», - констатував Ланге.

Говорячи про «план Трампа» щодо швидкого завершення війни, Ланге зауважив, що про ці плани ходять усілякі чутки, але ми не знаємо, що Трамп робитиме, коли стане президентом.

«Я ще не бачив нічого такого, що, на мою думку, справді зупинить Володимира Путіна. Тож немає жодних підстав вважати, що все, що каже Трамп зараз, справді спрацює», - сказав експерт.

Стосовно зусиль німецького уряду, то Ланге скептично оцінив нещодавній дзвінок канцлера Олафа Шольца кремлівському диктатору Путіну.

«У мене складається враження, що останній дзвінок не приніс нічого, крім роздратування з боку власних партнерів», - сказав він і висловив припущення, що цей дзвінок і візит Шольца в Київ можуть бути частиною передвиборчої кампанії у ФРН.

На запитання, чому не знайшла розвитку ідея Ланге, висловлена ним на початку року, щодо створення 70-кілометрового поясу на західних кордонах України, в межах якого партнери могли б захищати своїми комплексами ППО повітряний простір України, експерт зазначив, що є деякі держави, які готові це зробити, але інші цього категорично не хочуть.

«Якщо ви подивитеся на нещодавні удари безпілотниками, ракетами, боєголовками, то є багато речей, які могли б бути збиті з-за меж України. Особисто я не розумію, чому ми цього не робимо... Я продовжуватиму працювати над тим, щоб це було зроблено», - сказав Ланге.

При цьому він зазначив, що завжди доводиться повторювати пропозиції, і в якийсь момент «буде рух у правильному напрямку», але, на жаль, завжди це відбувається дуже повільно і надто пізно.

Ланге, який є членом Мюнхенської безпекової конференції, привітав, що наступним головою цього форуму буде ексгенсек НАТО Єнс Столтенберг.

«Я думаю, принаймні що стосується України, Єнс Столтенберг не тільки має чітку позицію, а й уможливив багато зрушень. Можна принаймні очікувати, що він дуже наполегливо працюватиме для України та підтримки України на Мюнхенській конференції, це добре», - підсумував Ланге.

Читайте також: Україні потрібні надійні безпекові гарантії, бо Путіну вірити не можна - Меркель

Ніко Ланге — німецький політичний консультант, політолог і журналіст. З 2006 до 2012 року очолював представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні. З 2017 до 2022 року очолював управління Федерального міністерства оборони. З липня 2022 року працює старшим науковим співробітником ініціативи зміни на Мюнхенській конференції з безпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-