Сирійські повстанці наступають на Хомс - Асад втратив контроль ще над одним містом
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Це вже третє велике місто, після Алеппо і Хами на північному заході і в центрі країни, яке вийшло з-під контролю Башара Асада за тиждень.
Як зазначається, якщо ісламістські повстанці захоплять Хомс, це відріже столицю Дамаск від узбережжя, де російські союзники Асада мають військово-морську і військово-повітряну бази.
Паралельно підтримуваний США альянс на чолі з сирійськими курдськими бійцями взяв Дейр-ель-Зор, головний плацдарм уряду у пустелі на сході країни, зазначає видання з посиланням на джерела.
Також, за інформацією Reuters, Сирійські демократичні сили (SDF) взяли під контроль пункт пропуску на кордоні з Іраком. У південній провінції Дераа сирійські місцеві бойовики і колишні повстанці захопили одну з головних армійських баз, відому як «Ліва 52», поблизу міста Герак. Вони також захопили частину прикордонного переходу Насіб між Сирією та Йорданією.
Підтримувана Іраном «Хезболла» вночі відправила невелику кількість «наглядових сил» з Лівану до Сирії, щоб допомогти запобігти захопленню Хомса повстанцями, повідомили Reuters два високопоставлених ліванських джерела в органах безпеки.
Водночас високопоставлений іранський чиновник заявив, що Тегеран відправить до Сирії ракети, безпілотники і радників. «Зараз Тегеран надає розвідувальну і супутникову підтримку Сирії», - сказав він.
Керівник сирійського угруповання «Хаят Тахрір аль-Шам», яке очолило наступ, заявив, що його група - колишня філія «Аль-Каїди» - має на меті «розбудовувати Сирію» і повернути сирійських біженців з Лівану і Європи додому. HTS вийшла з «Аль-Каїди» у 2016 році і намагається покращити свій імідж, представляючи себе як життєздатну альтернативу авторитарному режиму Асада.
Як повідомляв Укрінформ, опозиційні сили на чолі з ісламістським бойовим угрупованням «Хаят Тахрір аль-Шам» захопили десятки населених пунктів у Сирії. 29 листопада вони увійшли в друге за величиною місто країни Алеппо.
Війна у Сирії фактично була заморожена з 2020 року після того, як Асад відвоював більшу частину країни у повстанців завдяки підтримці російської авіації та військовій допомозі Ірану і його мережі регіональних шиїтських груп.
Ілюстративне фото: Getty Images