Цьогоріч у світі загинули 54 журналісти - «Репортери без кордонів»
Про це йдеться у заяві міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF), передає Укрінформ.
«Рекордна кількість у 54 журналістів були вбиті, у тому числі 31 – у зонах конфлікту. У всьому світі кількість журналістів, убитих за висвітлення конфліктних зон – в Іраку, Судані, М’янмі, Україні та регіоні, охопленому війною в Газі - досягла п’ятирічного рекорду (57,4% від усіх)», – заявили в організації.
Зазначається, що сектор Гази залишається найнебезпечнішим регіоном у світі для журналістів. Згідно з останньою інформацією RSF, у 2024 році у Газі було вбито під час роботи майже 30% від усіх журналістів.
Азія є другим найнебезпечнішим регіоном для журналістів: у Пакистані були вбиті семеро журналістів цього року, і у Бангладеш п’ять.
Також у 2024 році зросла кількість журналістів за ґратами – 550 осіб.
Зростання кількості затриманих журналістів цього року (+7,2%) значною мірою пов’язано з новими журналістами, які перебувають під вартою в Росії (+8) та Ізраїлі (+17).
Росія (де 38 журналістів за ґратами) використовує свої в’язниці як засіб репресій проти незалежних російських та українських журналістів (19 представників ЗМІ за ґратами).
Ще 55 журналістів утримуються в заручниках. З них – 70% у Сирії.
Майже сотня журналістів (95) досі вважаються зниклими безвісти в 34 країнах світу. Понад чверть цих журналістів зникли за останні 10 років. Мексика виділяється як країна з найбільшою кількістю зниклих безвісти журналістів: у країні понад 30% від усіх зниклих журналістів.
Як повідомляв Укрінформ, кримська правозахисниця і журналістка Лутфіє Зудієва заявила, що з 18 незаконно ув'язнених РФ кримських журналістів 17 перебувають у тюрмах на території самої Росії. З них 15 засуджені до 19 років ув'язнення.