У Словаччині тисячі людей вийшли на протест проти Фіцо і його проросійського курсу

У Словаччині тисячі людей вийшли на протест проти Фіцо і його проросійського курсу

Фото
Укрінформ
Увечері 3 січня біля будівлі уряду в столиці Словаччини Братиславі тисячі людей протестували проти проросійської політики прем’єр-міністра Роберта Фіцо і висловлювали підтримку України.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ. 

Акція протесту була скликана громадською ініціативою Mier Ukrajine («Мир для України»), яка виступає за постачання зброї Україні. За оцінкою організаторів, у акції взяли участь близько чотирьох тисяч людей.

Демонстранти несли плакати з написами: «Зрада!», «Ми – Європа» та «Фіцо, переїжджай до Москви!»

Організатори акції звинувачують прем’єр-міністра та його партнерів по коаліції те, що вони спрямовують Словаччину проросійським курсом.

Виступаючи зі сцени, опозиційний політик Люсія Штасселова згадала про введення радянських військ в Чехословаччину в 1968 році. «Я не дозволю цій країні потрапити під політичний вплив Росії», - заявила вона. 

Наприкінці акції пролунала стара версія гімну Словаччини, затверджена в 1993 році. Це також було опозиційним жестом, оскільки 1 січня уряд країни на чолі з Фіцо затвердив новий гімн. У новій версії той самий текст і мелодія, але більш урочисте аранжування. Також в ньому чутно звучання словацького народного інструменту - фуяри. Ці зміни були розкритиковані, зокрема і через гонорар, який отримав автор аранжування композитор Оскар Рожа - за даними ЗМІ він отримав 46,5 тисячі євро.

Читайте також: Попередження Фіцо про енергетичну кризу у Центральній Європі виглядають порожнім звуком - Politico

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що уряд його країни обговорить заходи у відповідь на дії України після того, як вона зупинила транзит російського газу через свою територію до Словаччини.

Зокрема, він сказав, що розгляне можливість припинення поставок електроенергії в Україну, скорочення допомоги українським біженцям, а також вимагатиме відновлення транзиту газу або компенсації за збитки, яких, за його словами, зазнала Словаччина через припинення поставок російського газу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-