Нові санкції США проти Росії змусять Китай та Індію шукати інших постачальників нафти - Reuters

Нові санкції США проти Росії змусять Китай та Індію шукати інших постачальників нафти - Reuters

Укрінформ
Китайські та індійські нафтопереробники шукатимуть постачальників нафти з Близького Сходу, Африки та Америки, оскільки нові санкції США проти російських нафтовиробників і суден обмежать постачання головним клієнтам Москви.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на трейдерів та аналітиків.

Міністерство фінансів США в п’ятницю запровадило санкції проти російських нафтовидобувних компаній «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також 183 суден, які доставляли російську нафту в інші країни.

Відео дня

Багато з цих танкерів використовувалися Росією для доставки нафти до Індії та Китаю, адже західні санкції та обмеження цін, введені країнами «Групи семи» у 2022 році, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи до Азії.

Деякі танкери також перевозили нафту з Ірану, який також перебуває під санкціями.

Читайте також: Дубайські компанії володіють щонайменше 55 суднами «тіньового флоту» Росії - Yle

За словами співрозмовників, російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій, які змусять китайські незалежні нафтопереробники надалі скорочувати виробництво нафтопереробки.

Серед суден, які потрапили під санкції США, 143 є нафтовими танкерами, які минулого року відвантажили понад 530 мільйонів барелів російської сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни.

З них близько 300 мільйонів барелів було відправлено до Китаю, а основна частина решти пішла до Індії.

Сінгапурський трейдер повідомив, що санкціоновані танкери доставляли близько 900 000 барелів російської нафти на добу до Китаю за останні 12 місяців.

Зазначається, що за 11 місяців минулого року імпорт російської нафти в Індію зріс на 4,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року до 1,764 млн барелів за добу, або 36% від загального імпорту Індії.

Читайте також: Білий дім про нові санкції: Росія втрачатиме мільярди щомісяця

Обсяг Китаю, включаючи трубопровідне постачання, зріс на 2% до 2,159 мільйона барелів за добу, або 20% від загального імпорту, за той же період.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що введені США санкції суттєво підривають фінансову основу російської воєнної машини, адже порушують ланцюжок постачання.

Фото: Bloomberg

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: