85% гренландців не хочуть приєднуватися до США

85% гренландців не хочуть приєднуватися до США

Опитування
Укрінформ
Нове опитування громадської думки показало, що 85% гренландців не хочуть, щоб їхній острів став частиною Сполучених Штатів, після того, як Дональд Трамп виявив бажання взяти під контроль напівавтономну данську територію.

Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.

Опитування, проведене соціологічною компанією Verian на замовлення гренландської газети Sermitsiaq і данської газети Berlingske, показало, що лише 6% з 497 опитаних дорослих гренландців підтримують приєднання до США, а 9% не визначилися з відповіддю.

Відео дня

Опитування проходило 22-26 січня, похибка становила +/- 3,1%.

Нове опитування з'явилося після того, як прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що Європа повинна «триматися разом» перед обличчям змін у відносинах зі США. Відповідаючи на запитання, чи буде вона знову говорити з Трампом, Фредеріксен сказала: «Діалог, який ми ведемо з американцями, відбувається на кількох різних каналах і рівнях».

За попередні 24 години данський уряд зробив кілька заяв - зокрема про оборону і боротьбу з расизмом проти гренландців у Данії - з метою заспокоїти гренландців і США. Інші плани, оголошені Данією цього тижня, включають угоду з Гренландією і Фарерськими островами на суму 14,6 млрд крон (2 млрд доларів) для «покращення спостереження і утвердження суверенітету в регіонах». Для цього використають три нові арктичні кораблі, які можуть нести гелікоптери і безпілотники, два безпілотники дальнього радіусу дії, які можуть отримувати детальні зображення на великих відстанях, а також поліпшення «супутникового потенціалу» для моніторингу Арктики і північної Атлантики.

В уряді Данії заявили, що ця угода також дозволить більшій кількості молодих людей в Гренландії, населення якої становить 57 тис. осіб, здобути навички «брати на себе відповідальність за відстоювання суверенітету».

Читайте також: Франція відгукнеться, якщо Данія попросить - Барро прокоментував заяви Трампа про Гренландію

Як повідомляв Укрінформ, раніше Трамп заявив, що хоче, аби Гренландія була під контролем США. Він зазначав, що не виключає застосування сили для контролю над Гренландією і Панамським каналом. Трамп додав, що США мають придбати Гренландію з міркувань «міжнародної безпеки», натякнувши на загрози з боку Росії та Китаю.

Однак понад 60% американців не схвалюють пропозицію Трампа купити Гренландію, проте серед його прихильників більшість підтримують цю ідею.

Водночас прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде заявив, що жителі острова не хочуть бути частиною США, але виступають за тісну співпрацю зі Сполученими Штатами.

Фото: Juliette Pavy/The Guardian

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: