У Відні під футбольним полем знайшли братську могилу бійців часів Римської імперії

У Відні під футбольним полем знайшли братську могилу бійців часів Римської імперії

Фото, відео
Укрінформ
У столиці Австрії Відні під футбольним полем знайшли братську могилу часів Римської імперії з тілами воїнів.

Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.

Знахідку виявили у жовтні минулого року, коли будівельні бригади розгортали ґрунт для реконструкції футбольного поля у віденському районі Зіммерінг. Тоді вони натрапили на купу перемішаних скелетних останків у братській могилі часів Римської імперії I століття, ймовірно, з тілами воїнів, які брали участь у битві за участю германських племен.

У середу, після археологічного аналізу, експерти Віденського музею підтвердили, що у могилі поховані тіла 129 осіб. Археологи також знайшли багато зламаних кісток і вважають, що загальна кількість жертв перевищує 150 - відкриття, якого ніколи раніше не бачили в Центральній Європі.

«У контексті римських воєнних дій немає подібних знахідок бійців, сказала Мікаела Біндер, яка керувала археологічними розкопками. - У Німеччині є величезні поля битв, де була знайдена зброя. Але знахідка тіл є унікальною для всієї римської історії».

Солдатів у Римській імперії зазвичай кремували до 3-го століття.

Яма, в яку були покладені тіла, свідчить про поспішне або неорганізоване скидання трупів. На кожному дослідженому скелеті були виявлені сліди травм - зокрема, голови, тулуба і тазу.

«Вони мають різні бойові поранення, зокрема страту. Це дійсно поле битви. Тут є рани від мечів, списів, рани від тупих ударів», - сказала голова Віденського міського археологічного департаменту Крістіна Адлер-Вельф.

Усі жертви були чоловіками. Більшість з них були у віці від 20 до 30 років і, як правило, мали гарні зуби.

Аналіз допоміг датувати кістки між 80 і 130 роками н.е. Їхній вік одночасно перевіряли з історичними реліквіями, знайденими в могилі - обладунками, шоломами, цвяхами, які використовувалися у характерному римському військовому взутті, відомому як калігеї. Найбільш показовою знахідкою виявився іржавий кинджал, який використовувався в період між серединою I ст. і початком II ст.

Наразі підтверджено, що лише одна жертва є римським воїном. Археологи сподіваються, що аналіз ДНК та ізотопний аналіз стронцію допоможе в подальшому ідентифікувати бійців і те, на чиєму боці вони були.

«Найбільш вірогідна теорія на даний момент полягає в тому, що це пов'язано з дунайськими походами імператора Доміціана - це 86-96 роки нашої ери», - сказала Адлер-Вельф.

Читайте також: У Британії археологи виявили артефакти залізної доби

Археологи кажуть, що знахідка також свідчить про ранні ознаки зародження поселення, яке згодом стане сучасною австрійською столицею.

Як повідомляв Укрінформ, під час розкопок величезної гробниці в давньоримському місті Помпеї археологи знайшли дві майже в натуральну величину скульптури чоловіка і жінки, яка могла бути жрицею.

Фото: APA/NOVETUS/A. SLONEK

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: