
Інфляція в РФ вплине на її здатність підтримувати високі витрати на оборону - розвідка Британії
Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії, передає Укрінформ.
Як зазначається, 21 березня Центральний банк Росії (ЦБ РФ) вирішив зберегти ключову процентну ставку на рівні 21%. У зведенні додали, що процентні ставки перебувають на найвищому рівні за останні 20 років, порівняно з довоєнною процентною ставкою у 8,5% у січні 2022 року.
«Поки процентні ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у Росії, найімовірніше, зростатиме», – йдеться у повідомленні.
У листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня з початку вторгнення Росії в Україну в 2022 році (114 за долар США). З того часу рубль зміцнився до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року.
«Посилення рубля, найімовірніше, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому еквіваленті, що посилить тиск на федеральний дефіцит», – вважають у британській розвідці.
Однак попри зміцнення рубля, інфляція продовжує зростати. У лютому 2025 року інфляція зросла до 10,1% з 8,5% у жовтні 2024 року, коли було запроваджено облікову ставку на рівні 21%.
«Дефіцит робочої сили, а також високі державні витрати майже напевно означають, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник ЦБ РФ у 4% до 2025 року. Довгостроковий інфляційний тиск, найімовірніше, посилить тиск на здатність Росії підтримувати високі витрати на оборону», – йдеться в огляді.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Інститут вивчення війни (ISW) зазначав, що Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати ступінь негативного впливу на російську економіку війни Росії проти України.