Інфляція в РФ вплине на її здатність підтримувати високі витрати на оборону - розвідка Британії

Інфляція в РФ вплине на її здатність підтримувати високі витрати на оборону - розвідка Британії

Укрінформ
У британській розвідці прогнозують, що довгостроковий інфляційний тиск в РФ, ймовірно, вплине на її здатність підтримувати високі оборонні витрати для ведення війни.

Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії, передає Укрінформ.

Як зазначається, 21 березня Центральний банк Росії (ЦБ РФ) вирішив зберегти ключову процентну ставку на рівні 21%. У зведенні додали, що процентні ставки перебувають на найвищому рівні за останні 20 років, порівняно з довоєнною процентною ставкою у 8,5% у січні 2022 року.

Відео дня

«Поки процентні ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у Росії, найімовірніше, зростатиме», – йдеться у повідомленні.

У листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня з початку вторгнення Росії в Україну в 2022 році (114 за долар США). З того часу рубль зміцнився до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року.

«Посилення рубля, найімовірніше, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому еквіваленті, що посилить тиск на федеральний дефіцит», – вважають у британській розвідці.

Читайте також: РФ за три роки війни не змогла захистити стратегічні військові об'єкти від атак України - розвідка Британії

Однак попри зміцнення рубля, інфляція продовжує зростати. У лютому 2025 року інфляція зросла до 10,1% з 8,5% у жовтні 2024 року, коли було запроваджено облікову ставку на рівні 21%.

«Дефіцит робочої сили, а також високі державні витрати майже напевно означають, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник ЦБ РФ у 4% до 2025 року. Довгостроковий інфляційний тиск, найімовірніше, посилить тиск на здатність Росії підтримувати високі витрати на оборону», – йдеться в огляді.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Інститут вивчення війни (ISW) зазначав, що Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати ступінь негативного впливу на російську економіку війни Росії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: