Майже 1,5 мільйона гривень використано на поліпшення екологічного стану річки Устя
Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення пресслужби Рівнеради.
«Річка Устя – головна артерія Рівного. Її стан на сьогодні – незадовільний. Основні фактори забруднення - стоки зі зливових систем та неконтрольовані поверхнево-схилові стоки з водозбірної території. Передбачено поліпшення технічного стану та благоустрою Басівкутського водосховища і прилеглої території шляхом розчищення ложі водосховища від надмірного намулу з влаштуванням берегоукріплення території міста», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вже проведено реконструкцію гідротехнічної споруди шлюза-регулятора Басівкутського водосховища, а це дозволить частково поліпшити екологічний стан міської водойми.
Як повідомляло агентство, на початку цього року Рівненська міська рада затвердила програму, якою передбачено розчищення і впорядкування малих річок та охорони підземних вод від забруднення на період до 2025 року.
Головна мета документа - відновлення екологічного потенціалу річки Устя, забезпечення стабільності гідроекосистеми та підтримання рекреаційної привабливості водних об’єктів міста.
Окрім цього, для виконання програми міська та обласна влада об’єднали зусилля, створивши консультативно-дорадчий орган – Раду басейну річки Устя.
Гідрологічні умови міста Рівного такі, що воно розташоване в басейні річки Прип’ять. Через його територію з півдня на північ протікає річка Устя та її притоки. Також водні запаси річки поповнюються 28-ма струмками, сумарна довжина яких становить 114 км. Стік річки використовується на побутове і промислове водопостачання, рибництво.
Згідно з дослідженнями, проведеними впродовж останніх 30 років, Устя - найбільш забруднена річка Рівненській області. Осушення боліт, землеробська діяльність, регулювання русел, лісомеліорація певною мірою впливають на формування якості поверхневих вод у річці.
Фото: Галина Данильчук