Експерт: На ринку України близько 50% іграшок - сумнівної якості
Про це в Укрінформі під час пресконференції «Небезпечні дитячі іграшки – реалії сьогодення?!» розповіла виконавча директорка ГС «Українська асоціація індустрії іграшок» Наталія Іваненко, повідомляє кореспондент агентства.
«На ринку України 50 на 50 - близько 50% іграшок є сумнівної якості. Часто є приклад того товару, який заборонений до реалізації в Європейському Союзі, а в нас у магазині такі іграшки продаються. Часто такі іграшки мають хімічний тип ризику, але батьки про це нічого не знають. По Україні лише 144 позиції заборонено для реалізації на ринку», - розповіла Іваненко.
Вона зазначила, що батьки декларують, що їх найбільше турбує безпечність іграшки, але на практиці вони не знають, як відрізнити безпечну іграшку від небезпечної, а попит породжує пропозицію.
«Ми хочемо, щоб хоча б продавці розуміли, що таке технічний регламент безпечності іграшок, яким вимогам має відповідати товар. Вся декларація про іграшку має бути українською мовою, і вся інформація про виробника повинна відповідати тій інформації, яка відповідає іграшці», - підкреслила експерт.
Вона також нагадала, як можна обрати безпечну іграшку. Насамперед товар потрібно оцінити за зовнішнім виглядом: як нанесено фарбу, як закріплено деталі, яке маркування. Запитати про декларацію про відповідність, ідентифікувати продавця на випадок проблем з іграшкою, запитати, чи нададуть фіскальний або товарний чек. Оцінити ціну - якщо іграшка імпортного виробництва, вона не може коштувати 21 гривню. Можна перевірити походження іграшки за QR-кодом. Якщо це м’яка іграшка, на ній не повинно бути написано, що це сувенір.
Особлива увага має приділятися вибору іграшок, які використовуються влітку, таких як надувні круги, форми для піску тощо, загалом усі іграшки для теплої пори року, бо на сонці іграшка буде нагріватися і можуть випаровуватися шкідливі речовини. Також треба ретельно обирати дитячу косметику, бо в ній теж може бути хімічний тип ризику.
Експерт порадила особливо обережно ставитися до купівлі іграшок через інтернет.
Фото з відкритих джерел