У Вінниці міських службовців вчать рятувати людей за допомогою автоматичних дефібриляторів
Про це йдеться у повідомленні Фонду громади «Подільська громада», яке має у своєму розпорядженні Укрінформ.
«У рамках проєкту «АЗД рятує життя» у Вінниці тривають навчання з надання домедичної допомоги. Першими їх пройшли співробітники «Прозорого офісу» та «Муніципальної варти». Під час навчання вони опанували навички з оцінки стану постраждалої особи, навчилися, як діяти при масивних кровотечах, зупинці серця, як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію, тобто, робити непрямий масаж серця, штучне дихання, а також користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД)», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що незабаром у Вінниці встановлять шість таких приладів. На залізничному та двох автовокзалах – Центральному та Західному, а також у трьох «Прозорих офісах». Саме тому співробітники цих організацій мають першими пройти навчання.
Наразі навчання з надання домедичної допомоги та використання АЗД у громадських місцях пройшли вже три групи співробітників «Муніципальної варти» та «Прозорих офісів». Незабаром такі тренінги проведуть і для відкритої групи, у яку могли ввійти усі охочі за попередньою реєстрацією. Навчання для них відбудеться 30 вересня.
Усі тренінги в межах проєкту відбуваються з використанням навчальних дефібриляторів та застосуванням предметів першої допомоги. Учасники відпрацьовують навички серцево-легеневої реанімації на спеціалізованих манекенах з електронним контролем якості дій. Він дозволяє визначати правильність виконання штучного дихання та натискання на грудну клітку.
Після завершення навчання отримують сертифікати з унікальним кодом.
Загалом у межах проєкту відбудуться 12 тренінгових навчань з користування автоматичними зовнішніми дефібриляторами та надання першої домедичної допомоги для майже 200 осіб.
Проводять тренінги кваліфіковані за міжнародними стандартами інструктори з громадської організації «Агенція екстреної медичної допомоги».
Проєкт «АЗД рятує життя» реалізується Фондом громади «Подільська громада» спільно з Громадською організацією «Агенція екстреної медичної допомоги» у партнерстві з Вінницькою міською радою і Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Актуальність проєкту зумовлена однією з найпоширеніших причин передчасної смерті – смертність від неінфекційних причин (серцево-судинні захворювання, смерть від нещасних випадків). Він фінансується Фондом Ч.С. Мотта в рамках Програми Місцевих рішень глобальних викликів, яку проводить Академія розвитку філантропії в Польщі.
Фото: Pixabay