У Чернівцях для пенсіонерів відкрили безкоштовні курси комп'ютерної грамотності
Про це кореспонденту Укрінформу розповіла директорка комунального центру Ірина Давня.
"Цей напрямок, розвиток комп'ютерної грамотності, - один із найбільш популярних серед наших підопічних. Бо сучасний світ неможливо уявити без електронних адрес, гаджетів і спілкування в інтернеті. Наразі вже більше десяти людей старшого віку виявили бажання і відвідують наші курси. Цей напрямок є безкоштовним, а при потребі можна буде сформувати додаткові групи", - розповыла директорка центру.
За її словами, факультативні заняття з комп'ютерної грамотності набувають все більшої актуальності. Адже багато послуг зараз у країні стають цифровими.
Навчають пенсіонерів комп'ютерної грамотності волонтери із молодіжного центру "Резиденція молоді". Тут переконують, що потрібно проявляти більше терпіння до людей старшого віку. А цього якраз не вистачає, коли просять технічної допомогти наші батьки та бабусі, додають волонтери.
"Наші учні дуже старанні і терплячі. Інколи я дивуюся і нашій терпеливості. Бо коли ми навчаємо чогось своїх батьків, то цього терпіння, на жаль, не проявляємо. Зараз ми маємо дві групи, одні - початківці, інші - трохи уже щось вміють. Це прорив. Раніше і мишка була чимось недосяжним, тепер дуже спокійно сприймається. Немає страху у них більше, вони знають як поводитись, коли щось закрилось, зникло, переключилось. Паніка зникла", - зазначила заступниця директора молодіжного центру "Резиденція молоді" та за сумісництвом викладачка комп'ютерної грамотності Марія Ковальська.
Волонтери прописують програму мінімум, навчають людей і переходять до нової теми, коли повністю вичерпали питання щодо попередньої.
Учнями таких занять стають пенсіонери, які хочуть розвивати свої знання і вміння. Хтось хоче спілкуватися зі своїми родичами, створювати сторінки, оприлюднювати фото, статуси у соцмережах, комусь цікаво читати новини на сайтах, а когось навчають як знайти і подивитися цікавий фільм в інтернеті.
"Я вчусь комп’ютерній техніці, як заходити, користуватись, як шукати новини, - це мені подобається. З нами займаються молоді люди, вони дуже терпеливі, бо часто потрібно по кілька разів повторити одне і те ж. Окрім курсів тут, я ще вдома пару годин тренуюсь", - розповідає чернівчанка Ольга Миронова.
Інша підопічна центру Надія Руденко зазначила, що хоче навчитися спілкуватися зі своїми рідними. Її син наразі перебуває на стажуванні у Німеччині.
"Це треба для саморозвитку, аби я могла спілкуватись з рідними. Хочу бути актуальною людиною у суспільстві. Маю фейсбук, інстаграм, вайбер. Все життя треба вчитися", - стверджує Руденко.
Курс розрахований на три-чотири місяці. По завершенні факультативу підопічні зможуть легше користуватися своїми гаджетами та застосовувати свої знання на практиці.
Фото: Віталій Олійник