Лекорню засудив спроби росіян «глушити» французький літак над Балтикою
Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню назвав дії РФ щодо французького морського патрульного літака Atlantique 2 в небі над Балтикою агресивними та неприйнятними.
17 січня 2025
Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню назвав дії РФ щодо французького морського патрульного літака Atlantique 2 в небі над Балтикою агресивними та неприйнятними.
Французький військовий літак, що виконував спостережний політ у рамках операції НАТО у відповідь на ймовірне пошкодження Росією підводних кабелів, зазнав "спроби глушіння", а також "підсвічування радаром управління вогнем".
15 січня 2025
Перші два кораблі нової патрульної місії НАТО Baltic Sentry («Балтійський вартовий») для охорони підводної інфраструктури у Балтійському морі прибули у Фінську затоку.
14 січня 2025
Вибухи на хімкомбінатах, НПЗ та «Енгельсі»: Сили оборони завдали наймасованіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1 100 км в глибині РФ
Інформація деяких польських ЗМІ про перебування корабля «тіньового флоту» Росії поблизу польського газопроводу Baltic Pipe не підтверджується.
Дії тіньового флоту Росії, зокрема, обривання кабелів, спрямовані на заподіяння шкоди та сіяння хаосу в Балтійському морі, а російська дезінформаційна кампанія відчувається в усіх країнах Балтії.
Присутність НАТО в Балтійському морі буде «радикально збільшена», що є наслідком посилення агресивних дій Росії в регіоні.
Екіпаж на борту нафтового танкера Eagle S, який звинувачують у пошкоджені підводних енергетичних і комунікаційних кабелів у Балтійському морі, був готовий перерізати інші кабелі та трубопроводи.
Північноатлантичний альянс запускає місію Baltic Sentry для посилення захисту критичної інфраструктури у Балтійському морі.
Використання Росією так званого тіньового флоту становить особливу загрозу для морської та екологічної безпеки в регіоні Балтійського моря.
Німеччина візьме активну участь в майбутній місії НАТО із захисту критичної інфраструктури в регіоні Балтики.
Лідери країн Балтійського регіону разом з генсеком НАТО обговорять на саміті у Гельсінкі протидію «тіньовому флоту» Путіна, зокрема запровадження місії НАТО «Балтійський вартовий».
У Гельсінкі у вівторок проходить зустріч лідерів Фінляндії, Естонії, Польщі, Німеччини, Данії, Швеції та генсека НАТО, на якій обговорять, як краще захистити підводну інфраструктуру Балтійського моря від диверсій.
Військово-морські сили Литви посилюють нагляд за підводним силовим кабелем NordBalt між Литвою та Швецією у Балтійському морі на тлі повідомлень про його пошкодження.
12 січня 2025
Уряд Швеції оголосив у неділю, 12 січня, що надасть НАТО до трьох військових кораблів у рамках збільшення присутності Альянсу в Балтійському морі, намагаючись захистити від диверсій підводну інфраструктуру.
11 січня 2025
Пошкоджений російський нафтовий танкер, який напередодні сів на мілину біля німецького острова Рюген, буксирують далі на схід з безпекових міркувань.
10 січня 2025
Інцидент у Балтійському морі з російським танкером, який стоїть пошкоджений після аварії неподалік німецького острова, є підтвердженням загроз з боку Росії іншим країнам.
Російські гібридні атаки проти західних держав відбуваються у Балтійському морі фактично щодня, НАТО протистоятиме цьому згуртовано.
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен підтвердила, що НАТО відправляє два кораблі у Балтійське море для патрулювання.
09 січня 2025
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс, який у четвер зустрівся з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом, закликав до жорсткої та рішучої відповіді на атаки проти критично важливих об'єктів інфраструктури у Балтійському морі.
06 січня 2025
Атака на найбільший в рф торговий порт Усть-Луга в Ленінградській області є справою рук СБУ.
04 січня 2025
Поліція Данії заявила про початок розслідування щодо появи дронів над морським портом у місті Кеге на тлі зростаючої напруженості в Балтійському морі.
У Ленінградській області в ніч на 4 січня невідомі безпілотники атакували найбільший у Росії морський торгівельний порт Усть-Луга.
02 січня 2025
Національний оператор електромереж Фінляндії Fingrid заявив, що звернувся до суду з проханням накласти арешт на нафтовий танкер Eagle S з вимогою забезпечити позов компанії про відшкодування збитків.
31 грудня 2024
Балтійське море після серії «дивних подій» за участю російських та китайський кораблів має стати зоною посиленого військового контролю.
30 грудня 2024
Постійні представники країн НАТО, які зустрілися сьогодні в Брюсселі, погодили заходи із посилення присутності Альянсу в Балтійському морі та із захисту критичної підводної інфраструктури, після інциденту із пошкодженням підводних кабелів.
28 грудня 2024
Центральна кримінальна поліція Фінляндії конфіскувала пов'язаний з тіньовим флотом Росії танкер Eagle S, який підозрюють у пошкодженні підводного кабелю у Балтійському морі.
На пов'язаному з "тіньовим флотом" РФ танкері Eagle S, який затримала Фінляндія за підозрою у пошкодженні підводного кабелю у Балтійському морі, встановлені приймально-передавальні пристрої, що використовувалися для спостереження за військово-морською діяльністю.
27 грудня 2024
Кремль свідомо замовчує збиття літака Azerbaijan Airlines російською системою ППО "Панцир-С1" та затримання у Фінляндії танкера російського «тіньового флоту», який підозрюється у пошкодженні кабелів.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс посилить свою присутність у Балтійському морі на тлі інцидентів із пошкодженням підводних кабелів.
реклама