Науседа подзвонив Трампу - говорили про підтримку України
Президент Литви Гітанас Науседа під час телефонної розмови з обраним президентом США Дональдом Трампом обговорив, зокрема, підтримку України.
19 листопада 2024
Президент Литви Гітанас Науседа під час телефонної розмови з обраним президентом США Дональдом Трампом обговорив, зокрема, підтримку України.
14 листопада 2024
Президент Литви Гітанас Науседа звернувся у четвер, 14 листопада, до новообраного Сейму, який зібрався на своє перше засідання.
08 листопада 2024
Численні порушення, що були зареєстровані під час парламентських виборів у Грузії, вимагають проведення незалежного міжнародного розслідування, оскільки було б наївним припускати, що таке розслідування може здійснити влада країни.
07 листопада 2024
Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що Україна заслуговує на підтримку, бо зазнала жорстокого нападу з боку країни-агресора, і йдеться не лише про Україну, а про міжнародний порядок, заснований на правилах, який треба зберегти.
21 жовтня 2024
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук і Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа обговорили підтримку союзниками Плану перемоги та вступ України до НАТО.
17 жовтня 2024
Сумніви і розʼєднаність в ЄС щодо підтримки ключових пунктів Плану перемоги Президента України Володимира Зеленського можуть лише посилити Путіна і призвести до ескалації ситуації на фронті.
25 вересня 2024
Росія вчинила багато воєнних злочинів під час повномасштабного вторгнення в Україну України, тож все її військове та політичне керівництво має бути обов’язково притягнуте міжнародним судом до відповідальності.
24 вересня 2024
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що попри існування інших конфліктів, як гарячих, так і потенційних, саме російська агресивна війна проти України є найбільш небезпечною загрозою міжнародній безпеці. Тому Україна потребує невідкладної та масштабної підтримки.
22 вересня 2024
Відновити міжнародний порядок, заснований на правилах, для Литви означає підтримувати України в боротьбі за свободу і демократію, заявив президент Литви Ґітанас Науседа на Саміті майбутнього, що проходить у рамках заходів високого рівня Генеральної Асамблеї ООН.
12 вересня 2024
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і президент Литовської Республіки Гітанас Науседа обговорили безпекову ситуацію та відновлення енергетичної інфраструктури нашої країни.
Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа відвідав Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» з нагоди 510-ї річниці битви під Оршею.
Литва працює над придбанням зенітно-ракетних комплексів для української протиповітряної оборони.
Президенти України і Литовської Республіки Володимир Зеленський та Гітанас Науседа обговорили ситуацію на полі бою, оборонні потреби нашої країни і спільне виробництво дронів та зброї.
11 вересня 2024
Президент Литви Гітанас Науседа під час візиту до України вручив першій леді Олені Зеленській Великий хрест ордена Вітовта Великого.
США працюють над зняттям обмежень щодо далекобійної зброї для України. Більшість глядачів вважають, що Гарріс перевершила Трампа на теледебатах
Під час Форуму оборонної промисловості в Києві між Україною та Литвою було підписано меморандум про співпрацю у сфері оборони.
04 вересня 2024
У НАТО зараз триває дискусія щодо збиття російських ракет над Україною протиповітряною обороною країн Альянсу.
Головування Польщі та Литви в ЄС нададуть євроінтеграції України ще більшого пріоритету.
Вільнюс і Варшава готові використовувати базу розташованої в Польщі Литовсько-Польсько-Української бригади (ЛитПолУкрбриг) для підготовки українських військових.
28 серпня 2024
У Кишиневі лідери Латвії, Литви й Естонії на урочистостях до Дня незалежності Республіки Молдова підтвердили підтримку прагненню цієї країни до ЄС та підписали відповідну декларацію.
06 серпня 2024
Президент Литви Гітанас Науседа в понеділок підписав декрет про оновлений склад уряду.
12 липня 2024
У Вільнюсі у п'ятницю відбувається церемонія інавгурації президента Гітанаса Науседи, якого громадяни Литви переобрали на другий термін.
09 липня 2024
Президент Литви Гітанас Науседа на саміті НАТО у Вашингтоні порушить питання про реакцію Альянсу на нещодавні російські гібридні атаки.
27 червня 2024
У Брюсселі відбулося підписання трьох двосторонніх угод про співпрацю у сфері безпеки: між Україною та Європейським Союзом, іще – з Литвою та Естонією
У Брюсселі Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з Президентом Литви Гітанасом Наусєдою та Прем’єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас, на якій обговорили шлях України до членства в ЄС, Саміт миру та подальшу оборонну підтримку
26 червня 2024
Литовська Державна рада оборони ухвалила рішення про виділення не менш 0,25% свого ВВП на оборонну й безпекову підтримку України.
16 червня 2024
Президент Литви Гітанас Науседа закликав учасників Саміту миру приєднуватися до майбутнього спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
30 травня 2024
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що на Глобальному саміті миру, а також на самітах Євроради та НАТО говоритиме про те, що лише 4 з 18 країн, які приєдналися до ініціативи Чехії про закупівлю боєприпасів для України, виконали свої зобов'язання.
27 травня 2024
Президенти України і Литви Володимир Зеленський та Гітанас Науседа під час телефонної розмови домовилися найближчим часом підписати двосторонню угоду в межах Спільної декларації G7 про підтримку України.
У Литві після підрахунку голосів на всіх виборчих дільницях у другому турі виборів переміг чинний президент Гітанас Науседа, який балотувався на переобрання.
реклама