У Чехії виявили один із найдавніших курганів у Європі
Чеські археологи виявили курган, який датується IV тисячоліттям до н.е. Це одна із найдавніших відомих поховальних споруд у Європі.
04 липня 2024
Чеські археологи виявили курган, який датується IV тисячоліттям до н.е. Це одна із найдавніших відомих поховальних споруд у Європі.
02 липня 2024
Глинський археологічний комплекс під Полтавою дослідили науковці Історико-культурного заповідника «Більськ», знахідки засвідчили, що тут у Х столітті існувала розвинена культура.
25 березня 2024
У тимчасово окупованому армією РФ Маріуполі окупанти знищують курган «Дід» - археологічну пам’ятку V тис. до н.е.
19 січня 2024
На Миколаївщині повернуто державі чотири кургани епохи пізньої бронзи та раннього заліза.
28 грудня 2023
Хустська окружна прокуратура в суді довела необхідність внесення пам’ятки археології місцевого значення - курганного могильника в с. Білки - до Державного реєстру нерухомих пам'яток.
05 грудня 2023
Під час розкопок у провінції Ізмір, що на заході Туреччини, знайдена гончарна майстерня, вік якої понад 8 тисяч років.
26 вересня 2023
У заповіднику "Трипільська культура" на Черкащині через брак фінансування найближчим часом не копатимуть скіфські кургани та черняхівський некрополь, зосередившись лише на залишках великого трипільського міста між Тальянками та Леґедзиним.
14 червня 2023
У Херсонській області через підрив росіянами Каховської ГЕС вимиваються із землі історичні артефакти з недосліджених курганів. Жителів просять передавати знахідки до музею.
29 травня 2023
На Миколаївщині суд повернув державі археологічну пам’ятку – курган епохи бронзи та раннього заліза (ІІІ тис. років до н.е. – І тис. років н.е.).
02 травня 2022
На тимчасово окупованій території Херсонщини російські військові знищують пам'ятки археології — кургани, розташовані вздовж доріг.
реклама