Біля Галича археологи знайшли глиняні фігурки епохи «раннього заліза»
Біля Галича, поблизу Митрополичих палат, що у селі Крилос, археологи знайшли глиняні фігурки бичків, які відносять до епохи «раннього заліза».
13 грудня 2024
Біля Галича, поблизу Митрополичих палат, що у селі Крилос, археологи знайшли глиняні фігурки бичків, які відносять до епохи «раннього заліза».
Цьогоріч стартував норвезько-український проєкт UKRAINETT+ для підтримки вчених, університетів та наукових досліджень в Україні в умовах війни.
09 грудня 2024
У Європейському центрі з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service (C3S) заявили, що 2024 рік стане найспекотнішим за всю історію спостережень.
08 грудня 2024
За останні три роки українська філософія справді розправила крила. Вийшла з академічних кабінетів і бібліотек у публічний простір
04 грудня 2024
У Харкові вийшла друком збірка публіцистики Юрія Шевельова "Твердий ґрунт: зариси українського себепізнання", яку раніше не перевидавали.
03 грудня 2024
За пів року у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого пройшло 13 захистів докторських дисертацій.
Національний антарктичний науковий центр приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій.
27 листопада 2024
Премії та стипендії Президента України цьогоріч отримали понад 80 представників талановитої молоді, серед них — переможці міжнародних і всеукраїнських олімпіад та випускники, які склали національний мультипредметний тест із найвищими балами.
26 листопада 2024
Вчені виявили найпотужніші космічні промені з усіх коли-небудь виявлених, і вони виробляються невідомим джерелом, розташованим відносно близько до Землі.
07 листопада 2024
У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася XIV Міжнародна наукова конференція «Православ’я в Україні», присвячена 970-річчю з дня упокоєння благовірного князя Ярослава Мудрого.
04 листопада 2024
У Культурному центрі України у Франції у рамках проєкту «Enfants & Science» відбувся освітньо-культурний захід «Наукова Експедиція», який обʼєднав 40 талановитих дітей-математиків та 10 дорослих з України.
01 листопада 2024
Австрійсько-українська історична комісія провела конференцію "Україна в російській агресивній війні", де розглянула низку питань, у тому числі порушення міжнародного права з боку РФ.
30 жовтня 2024
Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові 72-річного вченого, який працював на військово-промисловий комплекс Росії.
23 жовтня 2024
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та федеральний міністр освіти і наукових досліджень ФРН Беттіна Штарк-Ватцінгер підписали міжурядову Угоду про співробітництво у сферах науки, технологій, інновацій та вищої освіти.
18 жовтня 2024
Об’єднаний інститут ядерних досліджень розробляє електронні й хімічні технології для систем озброєнь РФ
Науковці та ентузіасти створили відео, що містить історичні факти й аргументи, які пояснюють, чому варто й важливо перейти у спілкуванні на українську мову.
09 жовтня 2024
Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2023 року стали вчений з США Девід Бейкер «за обчислювальний дизайн білка» та британці Деміс Хассабіс та Джон Джампер «за передбачення структури білка».
30 вересня 2024
Помер народний депутат другого скликання, член Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, кандидат історичних наук, член президії Головного проводу Конгресу Українських Націоналістів, заступник голови Київської міської організації Товариства “Меморіал” імені Василя Стуса Тарас Процев'ят.
22 вересня 2024
Росія активно користується винятками у ставленні до її науки, поширюючи пропаганду через наукові публікації
19 вересня 2024
Служба безпеки України викрила керівників провідного науково-дослідного та проєктного інституту нафтового профілю у Києві, які допомагали Росії відновлювати свої нафтопереробні заводи після атак українських дронів.
01 вересня 2024
Споглядання природи може ефективно знімати стрес навіть у разі перегляду відео із звуковим супроводженням.
11 серпня 2024
Гранти на вищу освіту - це стимул переорієнтувати вступників із конʼюнктурних спеціальностей на ті, що потрібні державі
06 серпня 2024
Міносвіти та науки України запускає проєкт з модернізації центрів колективного користування науковим обладнанням, спрямований на забезпечення незалежності та розвитку матеріально-технічної бази дослідницької інфраструктури країни.
31 липня 2024
В нашій країні таких працівників у 2023 році було трохи більше 41 тисячі
28 липня 2024
Науковці з різних куточків світу закликали НАТО запросити Україну приєднатися до Північноатлантичного Альянсу.
14 липня 2024
Номінальні обсяги й розподіл витрат на дослідження у 2023 році повернулися на рівень 2021 року
13 липня 2024
Результати дослідження науковців із Брістольського університету (Велика Британія) засвідчують, що життя на Землі зародилось набагато раніше, ніж вважалось - 4,2 мільярда років тому, а не 3 мільярди.
11 липня 2024
Міністри науки країн Групи семи зазначили, у підсумковому комюніке своєї зустрічі наука, технології та інновації відіграватимуть вирішальну роль у відбудові України.
21 червня 2024
Австрійський науковий фонд FWF присудив свою цьогорічну премію FWF START з грантом по €1,2 мільйона вісьмом молодим науковцям, включаючи двох українців.
20 червня 2024
Українські та угорські науковці й освітяни планують розпочати серйозний діалог про історичне минуле і сучасний стан та перспективи українсько-угорського добросусідства.
реклама