Працюємо над тим, щоб Росію виключили з усіх міжнародних інституцій із прав людини - Лубінець
Офіс омбудсмена України веде роботу над тим, щоб Російську Федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з прав людини.
22 грудня 2024
Офіс омбудсмена України веде роботу над тим, щоб Російську Федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з прав людини.
20 грудня 2024
У п’ятницю 38 країн-учасниць ОБСЄ, включаючи Україну, ініціювали щодо Грузії так званий "віденський механізм" з огляду на серйозні порушення прав людини у цій країні та відсутність належної реакції з боку грузинської влади.
19 грудня 2024
У четвер у Страсбурзі депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо 11-го року окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією та погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму, зокрема, справ Ірини Данилович, Тофіка Абдулгазієва та Амета Сулейманова.
РФ здійснює цілеспрямовану політику щодо зміни складу населення Криму, кримські татари продовжують зазнавати репресій, і загалом ситуація з правами людини на 11-й рік окупації півострова стає тільки гіршою.
18 грудня 2024
Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН 81 голосом «за» оновленої резолюції «Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь».
17 грудня 2024
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна».
16 грудня 2024
У Запоріжжі відкрився Центр захисту прав людини. Він став першим в Україні, який працюватиме у приміщенні обласної ради.
10 грудня 2024
Канада оголосила про санкції проти восьми колишніх і чинних посадовців Китаю, причетних до порушень прав людини у країні.
09 грудня 2024
Уряд Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій проти осіб та організацій, причетних до грубих порушень прав людини у в’язницях у Ємені, а також проти прибічника режиму Башара Асада в Сирії.
06 грудня 2024
Фільм про про долю кримських татар після російської окупації Кримського півострова “Тиха депортація” покажуть у програмі Днів кіно ЄС про права людини, який пройде в Анкарі 10-15 грудня.
У тимчасово окупованому Криму за 2017-2024 роки зафіксовані 10 018 порушень прав людини, з них 6 730 – щодо представників корінного кримськотатарського народу.
Ратифікація Римського статуту МКС стала найбільшою реформою цього періоду
04 грудня 2024
Держави, які грубо порушують права людини, становлять загрозу не лише для своїх громадян, а й для безпеки та миру загалом.
03 грудня 2024
Чому необхідно вдосконалити Єдиний реєстр осіб, зниклих за особливих обставин
26 листопада 2024
На 11-му році війни з Росією ми все ще шукаємо точки порозуміння та відповідальності за колабораційні дії. Чому?
16 листопада 2024
Українські правозахисники взяли участь у пʼятницю в заході в штаб-квартирі ООН щодо порушення Росією прав людини на ТОТ, де розповіли про воєнні злочини РФ проти цивільного населення.
15 листопада 2024
Цього року українська делегація підготувала оновлений проєкт резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь».
13 листопада 2024
За дев’ять місяців цього року зафіксовано 40 випадків порушення права на надання медичної допомоги кримським політв'язням.
08 листопада 2024
Генпрокуратура Росії визнала "небажаною" на території країни діяльність організації Zmina, заснованої нещодавно звільненим українським правозахисником Максимом Буткевичем.
02 листопада 2024
За злочини під час війни, які доведені в ЄСПЛ, має відповідати і платити Росія
30 жовтня 2024
Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з партнерами проведе опитування серед українців, які через російську агресію наразі вимушено перемістилися за кордон.
Спеціальна доповідачка ООН з порушень прав людини в Росії Маріана Кацарова представила у вівторок на засіданні Третього комітету Генасамблеї ООН чергову доповідь про ситуацію у РФ.
29 жовтня 2024
Під час війни певні обмеження основних прав людини є необхідністю за умови, що вони виправдані, тимчасові та належним чином роз’яснені суспільству.
19 жовтня 2024
Щонайменше 2219 українських дітей вивезли до Білорусі з другої половини 2021-го до червня 2024 року
17 жовтня 2024
Застосування персональних санкцій до тих, хто порушує в Росії права людини, зокрема щодо військовополонених, політичних в'язнів та цивільних, сприятиме зменшенню кількості таких злочинів, тортур та катувань.
09 жовтня 2024
На форумі Ukrainian Day in Moldova 2024 у Кишиневі Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець оголосив про призначення голови Національного конгресу українців Молдови (НКУМ) Дмитра Лекарцева представником омбудсмена.
23 вересня 2024
Незалежна міжнародна комісія із розслідування порушень в Україні опитала колишніх українських військовополонених, звільнених із Волноваської виправній колонії №120, відомої як "Оленівка", та зафіксувала ненадання їм допомоги із боку російської окупаційної адміністрації після вибуху 29 липня 2022 року.
Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні виявила нові докази широко поширеної практики застосування катувань російською владою проти українських цивільних осіб та військовополонених на окупованих українських територіях та в Російській Федерації.
22 вересня 2024
Глобальна система управління та глобальна фінансова архітектура, які використовує сьогодні людство, мають бути докорінно змінені, в інтересах всіх народів планети та з опорою на Загальну Декларацію прав людини ООН.
06 вересня 2024
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до генпрокурора з вимогою розслідувати побиття та смерть чоловіка в обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на Закарпатті.
реклама