Росія затягує процес передання тіла Рощиної Україні - Юрчишин
Росіяни затягують процес передання тіла української журналістки Вікторії Рощиної Україні.
04 листопада 2024
Росіяни затягують процес передання тіла української журналістки Вікторії Рощиної Україні.
20 вересня 2024
Верховна Рада пропонує покласти відповідальність у вигляді деанонімізації на власників Телеграм-каналів, які, зокрема, розповсюджують російську пропаганду.
19 вересня 2024
Голова комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин планує звернутися до колег з Комітету з питань правоохоронної діяльності для актуалізації справ про перешкоджання діяльності журналістів.
23 серпня 2024
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що модернізація Женевських конвенцій не здійснювалася системно вже тривалий час.
10 липня 2024
Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин наголосив, що журналісти-розслідувачі не є викривачами корупції, вони мають статус журналістів, і їх закон захищає достатньо ефективно.
29 квітня 2024
Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявляє, що блокування у Телеграмі низки чат-ботів не повʼязане із критикою платформи з боку української влади.
25 квітня 2024
Що означає військова допомога США. Як діятимуть обмеження для чоловіків за кордоном. Трудовий стаж біженців поза Україною врахують при обчисленні пенсії.
Система власності Telegram є непрозорою і необхідно зрозуміти, хто стоїть за цією соцмережею та хто її представляє.
09 квітня 2024
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин провів онлайн-розмову з відповідальним за урядові відносини та державну політику TikTok у Центральній та Східній Європі Якубом Олеком, який запевнив, що соціальна мережа підтримує боротьбу з дезінформацією та російською пропагандою.
08 березня 2024
Народний депутат з парламентської фракції «Голос», голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин нагадав, що у нинішньому скликанні Верховної Ради – найбільша кількість жінок за всю історію парламентаризму в Україні.
07 березня 2024
У суспільстві є великий запит на повернення журналістів до кулуарів Верховної Ради, а у Комітеті з питань свободи слова немає переконливої аргументації, чому цього не можна зробити.
Ніхто не вимагатиме закриття Телеграму, якщо не буде доказів, що через ботів соцмережі поширюється російська пропаганда в Україні.
06 березня 2024
Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав постанову щодо полонених журналістів, утримуваних Росією у заручниках, яка дозволить отримати підтримку партнерів для розголосу питання.
28 лютого 2024
Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова прагне удосконалити законодавство про страхування журналістів під час дії воєнного стану, а також надалі сприятиме, щоб журналістські стандарти та професійна етика були на необхідному рівні для інформаційної безпеки держави.
У Верховній Раді у рамках роботи ТСК з питань підготовки проєкту основних засад державної політики України щодо взаємодії з національними рухами малих та корінних народів РФ провели зустріч з лідерами черкеського національного руху.
27 лютого 2024
Народні депутати працюють над законопроєктом про дезінформацію. Наразі це питання на стадії отримання пропозицій від журналістів та медіаекспертів.
06 лютого 2024
Верховна Рада планує викликати голову Служби безпеки України Василя Малюка для заслуховування справи щодо тиску на працівників проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info.
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин (фракція "Голос") закликав парламент заслухати звіти керівників Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора та Національної поліції про стан розслідування справ щодо атак на журналістів.
30 січня 2024
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин (парламентська фракція "Голос") закликає громадян довіряти виключно офіційній інформації, коли виникає багато "інсайдів" навколо важливих тем.
25 січня 2024
Для того, щоб регулювати діяльність анонімних Телеграм-каналів в Україні, Верховна Рада має ухвалити профільний закон про дезінформацію.
У Верховній Раді України обговорювали можливу ліквідацію Комітету з питань свободи слова, але члени комітету та міжнародні партнери відстояли його необхідність.
Велика кількість фейків щодо падіння російського військово-транспортного літака Іл-76 в Бєлгородській області з’явилася через брак злагодженої комунікації між засобами масової інформації і українськими офіційними джерелами.
17 січня 2024
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин подав депутатські звернення до правоохоронних органів щодо прослуховування та прихованої зйомки працівників BIHUS.Info та погрози журналісту видання "Наші гроші" Юрію Ніколову.
10 січня 2024
Глобальна дискусія про те, як забезпечити більш якісну комунікацію з українським парламентом при закритості Верховної Ради, триває.
У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів.
26 грудня 2023
Питання Телеграму полягає лише в тому, які джерела будуть читати наші громадяни, який в них рівень критичного мислення та медіаграмотності.
Народний депутат із фракції «Голос», голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що від нього вимагали заяву про необхідність закриття телемарафону, але поки що він не збирається цього робити.
Робоча група у складі представників різних комітетів Верховної Ради працює над удосконаленням закону щодо доступу до інформації, а саме над адаптацією його до вимог війни.
Дослідження міжнародних медіаекспертів показало, що в порівнянні з 2021 роком, спостерігається суттєве підвищення рівня свободи слова.
Антикорупція і свобода слова – надважливі пріоритети для євроінтеграції України
реклама