
Вступ України до ЄС: Польща переконує Угорщину не блокувати відкриття переговорного кластера
Польське головування в ЄС переконує Угорщину у необхідності відкриття у цьому півріччі першого переговорного кластера про членство України в ЄС.
31 березня 2025
Польське головування в ЄС переконує Угорщину у необхідності відкриття у цьому півріччі першого переговорного кластера про членство України в ЄС.
Ідея Угорщини провести референдум щодо прийняття України до ЄС виглядає як спроба відвернути увагу власних виборців від внутрішніх економічних проблем.
28 березня 2025
МЗС привітало проведення в Ашгабаті XX міністерської зустрічі у форматі Європейський Союз – Центральна Азія і заявило про зацікавленість у поглибленні співпраці у форматі ЄС - Україна - Центральна Азія.
27 березня 2025
Польща і Румунія працюють над тим, щоб у цьому півріччі відкрити перший переговорний кластер щодо членства України і Молдови в ЄС.
26 березня 2025
Національні збори (парламент) Вірменії на засіданні 26 березня ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про початок процесу членства Республіки Вірменія в Європейському Союзі».
25 березня 2025
Президент Європейської ради Антоніу Кошта відзначив значний прогрес України у реформах на шляху до членства в ЄС, який досягається попри жахливу російську агресію, та припустив, що завдяки таким зусиллям членство України в ЄС може стати реальністю ще до 2030 року.
23 березня 2025
Швеція та Північно-Балтійські країни звернулися до Європейської комісії з проханням надати пропозиції з питання просування вступу України до Євросоюзу.
21 березня 2025
Президент Володимир Зеленський заявив, що переговори про вступ України до ЄС сповільнилися через позицію однієї країни.
20 березня 2025
Європейський Союз послідовно підтримуватиме зусилля України з відновлення й модернізації країни і сприятиме притягненню до відповідальності Росії за злочини, скоєні в Україні, зокрема за злочин агресії.
19 березня 2025
Країни Балтії і Північної Європи закликали Європейський Союз терміново сформулювати чітку дорожню карту для того, щоб Україна стала повноправним членом блоку на тлі зростаючих побоювань, що Угорщина прагне нівелювати шанси Києва.
18 березня 2025
Європейська Комісія має можливості для зменшення впливу Угорщини на процес євроінтеграції України, але для цього потрібна сильна єдність серед країн Європейського Союзу.
Єврокомісія та Рада ЄС будуть інтенсивно працювати над входженням України до ЄС, незважаючи на намір Угорщини затягнути цей процес та провести внутрішній референдум щодо того, чи вважають угорці можливим членство України в Європейському Союзі.
Міністри закордонних справ України й Угорщини Андрій Сибіга та Петер Сійярто домовилися провести окрему двосторонню зустріч найближчим часом, щоб обговорити всі питання порядку денного.
17 березня 2025
Будапешт блокує початок переговорів щодо членства України в ЄС.
14 березня 2025
Рішення про членство України в ЄС блокує одна країна - Угорщина.
12 березня 2025
Україна розглядає різні варіанти врегулювання питання блокування Угорщиною процесу початку переговорів про вступ до ЄС і розраховує на можливість задіяти для цього європейської дипломатії.
10 березня 2025
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук і спікер Сейму Литви Саулюс Скверняліс обговорили посилення двосторонньої співпраці і пришвидшення переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу.
08 березня 2025
Результати дослідень євроінтеграційного шляху Хорватії, Сербії та Чорногорії можуть стати дороговказом українським організаціям
07 березня 2025
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його уряд проведе опитування угорців щодо їхньої підтримки вступу України до ЄС.
04 березня 2025
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що цього року Україна планує відкрити шість переговорних кластерів з Євросоюзом.
03 березня 2025
Активність Туреччини як одного з можливих гарантів безпеки для України залежить від реальності перспективи її вступу до Європейського Союзу.
Делегації України та Європейського Союзу протягом наступних чотирьох днів проведуть у Брюсселі широку дискусію щодо вільного переміщення товарів.
27 лютого 2025
Припинення вогню у російській війні проти України не дасть довгострокових гарантій безпеки. Натомість Ірландія наполягатиме на прискоренні процесу набуття Україною членства в Євросоюзі, бо вважає, що це надасть Україні певні гарантії безпеки і відкриє економічні можливості.
Кандидат у президенти Польщі від правлячої Громадянської коаліції (КО), чинний мер Варшави Рафал Тшасковський сподівається, що вдасться подолати опір Угорщини, яка блокує початок переговорів Єврокомісії з Україною про вступ до ЄС.
24 лютого 2025
Президент України Володимир провів переговори з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Антоніу Коштою.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з парламентаріями Європи обговорив відкриття у 2025 році переговорних кластерів про вступ України до Європейського Союзу.
Єврокомісія прагне відкрити три кластери в рамках переговорів про вступ з Україною під час польського головування в першій половині 2025 року: Фундаментальні сфери, Внутрішній ринок, Зовнішні відносини.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав інституції ЄС прискорити інтеграцію України до ЄС, розпочавши перемовини по шести кластерах.
Президент Литви Гітанас Науседа вважає запропоновану ним дату вступу України до Європейською Союзу 1 січня 2030 року «амбітною, але реалістичною».
Президент Литви Гітанас Науседа запропонував прийняти Україну до Європейського Союзу 1 січня 2030 року.
реклама