Москва робить ведмежу послугу «французькому бранцю»: дайджест пропаганди за 26 серпня
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 26 серпня 2024 року.
НАТО час довести, що воно сильніше за Пхеньян і Тегеран
Дурову тільки шкодить підтримка Москви
Засновнику Telegram у РФ вже «шиють строк»
Що в Британії думають про «Дикий Захід соцмереж»
НАТО час довести, що воно сильніше за Пхеньян і Тегеран
15 областей постраждали внаслідок російської масованої атаки, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Метою ворожих ударів була енергетична інфраструктура. У МО РФ підкреслили, що «атакували критично важливі об’єкти енергетичної інфраструктури, які забезпечували роботу ВПК України».
НАСПРАВДІ, пропаганда вже давно розмірковує на тему «Як остаточно загнати Україну в темряву». І навіть публікує перелік ключових вузлів її енергосистеми, наводить відповідні викладки та робить висновки: «Гіпотетично, знищення 8 ключових об’єктів здатне відключити від живлення практично весь український ВПК. Зупиняться залізничні перевезення, а отже й армійська логістика, перестане працювати електротранспорт. Не буде зрозуміло, за рахунок чого забезпечувати населення інтернетом і зв’язком — наслідком може стати повний хаос у суспільстві та державі. Усе це наблизить перемогу Росії та убезпечить жителів прикордоння».
Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні назвав удар 26 серпня «одним із найбільших за час війни».
Важко уявити, в який би хаос занурилися б економіка, енергетика та взагалі суспільство будь-якої іншої країни після такої атаки. Але водночас не важко уявити, що росіяни роблять аналогічні висновки і тому продовжують нарощувати свій ракетний потенціал.
За українців можна не перейматися, вони витримають і на уклін Путіну не підуть. Як казав один із колишніх президентів України, «соломою будемо топити, якщо треба». Але промисловість солома не врятує. Вихід із цієї ситуації наразі лише один: дозвіл на удари західними далекобійними ракетами вглиб Росії. Бо лише після цього вона зробить висновок: «на силу завжди знайдеться своя сила». Але так само зробить висновки і з відсутності такої відповіді.
На це у своєму зверненні вказав і Зеленський: «Не може бути в України обмежень у далекобійності, коли в терористів їх немає. Не може бути у захисників життя обмежень у зброї, коли Росія використовує і власну зброю всіх типів, і «шахеди», і балістику з КНДР. Америка, Британія, Франція, інші партнери мають силу, щоб допомогти нам зупинити терор. Потрібні рішення».
І рішення дійсно потрібні. Важко захищатись, коли в тебе штучно зв’язані руки. У Москві не приховують свою тактику — завдавати нових ударів, після того, як українські енергетики ціною неймовірних зусиль подолають наслідки попередніх. Тому такі атаки триватимуть. І з наближенням зими тільки зростатимуть. Чи не час Вашингтону і Брюсселю довести, що вони не слабші за Пхеньян та Тегеран?
Дурову тільки шкодить підтримка Москви
Арешт Павла Дурова став частиною судового розслідування, відкритого 8 липня 2024 року за підсумками попереднього ініціативного розслідування, проведеного відділом J3 (боротьба з кіберзлочинністю) прокуратури Парижа. Дурова, за офіційною версією, допитують у справі особи, яку підозрюють у 12 злочинах.
Зокрема: співучасть в адмініструванні онлайн-платформи для проведення незаконних оборудок організованих груп, зберіганні порнографічного контенту з неповнолітніми, розповсюдженні наркотиків, злочинах, пов’язаних із хакерськими атаками, шахрайстві в складі організованих злочинних угруповань, а також у відмові ділитися інформацією або документами з правоохоронними органами. Президент Франції Макрон вже заявив, що затримання Дурова «не є політичним рішенням».
Матеріал підготовлено Головною редакцією «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» для сайту Укрінформу