Роспроп поширив фейк про відкриття у Києві гірськолижного курорту під час війни

Роспроп поширив фейк про відкриття у Києві гірськолижного курорту під час війни

Польськомовні боти у соцмережах видали китайський гірськолижний курорт «Wintastar Shanghai» за київський

Російські польськомовні боти у соцмережі Х та ТікТок поширюють відео про нібито відкриття першого критого гірськолижного курорту в Києві. До ролику додається підпис: «Ні, це не Дубай. У Києві відкрився гірськолижний підйомник - Протасів Яр. У Польщі, з іншого боку, зростають ціни на електроенергію та продукти харчування, щоб вони могли розважатися в Києві».

Це фейк. Насправді на відео пропагандистів – найбільший у світі критий гірськолижний курорт «Wintastar Shanghai», який відкрили у Шанхаї цьогоріч у вересні.

На світлинах із міжнародних ЗМІ та відео у соцмережах можна помітити той же будинок біля одного зі спусків та червону відгороджувальну сітку, що і на відео пропагандистів.

У Протасовому Яру у Києві справді є гірськолижний комплекс, який працює з 1998 року. Однак він має зовсім інші, набагато скромніші масштаби, ніж той, що відкрили у Китаї.

Зазначимо, що джерелом фейку став бот у сомережі Х з ніком Andrew Stapel, який поширює дезінформаію на польськомовну аудиторію.

Фото, що й з аватарки цього бота, раніше мав інший його «колега», який також поширює російські наративи польською мовою.

Фейк про «гірськолижний курорт» у Києві спрямований на громадян Польщі та з'явився у мережі на тлі зустрічі Президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска. Метою російської дезінформації є створення негативного відношення до українців у польському суспільстві, щоб в подальшому це призвело до зменшення допомоги Україні від нашого союзника.

Як повідомляв Укрінформ, у Польщі спростували фейк, що українським школярам забороняють спілкуватися рідною мовою.

Андрій Оленін