На Вінниччині для підвищення енергетичної безпеки встановлюють когенераційні потужності
На Вінниччині для підвищення енергетичної безпеки встановлюють когенераційні потужності.
Про це повідомляє Вінницька ОВА, передає Укрінформ.
Зазначається, що керівництво області ознайомилися з роботою когенераційної установки, яка запрацювала у Вінниці. Завдяки роботі цієї газопоршневої когенераційної установки в опалювальний період опаленням та гарячим водопостачанням будуть забезпечені більше 7 тисяч помешкань, 14 закладів соціальної сфери та 4 будівлі. В міжопалюваний – вдасться охопити більше.
Цю та іще чотири таких установки отримали від міжнародних партнерів USAID Проєкт енергетичної безпеки та IOM Ukraine.
Перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна наголосила, що енергетична система на Вінниччині та Україні загалом повинна стати більш гнучкою та стійкою.
«Один із шляхів – розвиток розподілених генеруючих потужностей. Це дозволить покрити піки навантаження на енергосистему, як от взимку, коли люди потребуть не лише світла, але й тепла. Важливо, що Вінницька міська рада забезпечила те, що усі отримані установки на сьогодні влаштовані та вже працюють. Загальна їх потужність – понад 5 МВт. Цього достатньо, щоб забезпечити теплом і гарячою водою мешканців більш як половини багатоповерхівок м. Вінниця під час відключень електроенергії», - сказала Заболотна.
У свою чергу, заступник начальника ОВА Олександр Піщик розповів, що окрім Вінниці, реалізація таких проектів планується і в громадах регіону.
«Сьогодні когенераційні установки в громадах на своїх підприємствах встановлюватиме бізнес. Ми вже зустрічалися з підприємцями. Це дасть змогу розвантажити нашу електромережу, а тому зможемо забезпечити електроенергією більше населення», - зауважив посадовець.
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що під час опалювального сезону є дуже важливою наявність альтернативних джерел електроенергії.
«Встановлення когенераційних установок забезпечить нашу стійкість в умовах навантаження на енергосистему. Важливо, що такі проєкти втілюються і в громадах, які забезпечують низку об’єктів теплом», – акцентував голова облради.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов підкреслив, що проєкт розпочали реалізовувати ще з лютого 2024 року.
«Ці установки з’єднані між собою кабелем і тому у разі відсутності електроенергії на одній із котелень, ми зможемо передавати енергію від однієї котельні до іншої. Також ми активно почали співпрацю з бізнесом щодо компенсації встановлення сонячних електростанцій та акумуляторних батарей. Будемо рухатись далі, щоб децентралізовано забезпечити електроенергією наше місто», - розповів Сергій Моргунов.
Наразі формування енергетичної стійкості, як ніколи, на часі.
«Щодо Вінницької області загалом, сьогодні пріоритет усіх гілок влади – це спільно спрацювати так, аби мати можливість цей опалювальний період і зимовий період пройти без втрат. Тому маємо розвивати нашу енергетичну систему. Знаходити нові інноваційні методи та забезпечувати розподілення генерації електроенергії», - резюмувала Наталя Заболотна.
Фото: Вінницька ОДА.
Реклама згідно з п.3 ст.9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996