Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС
Європейський парламент у четвер, 23 червня, ухвалив резолюцію щодо невідкладного надання Україні й Молдові статусу кандидата в члени Європейського Союзу.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі Європарламенту.
«529 голосами «за», 45 - проти й 14 утрималися Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликає глав держав і урядів, які проводять саміт сьогодні і завтра, невідкладно надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС», - підкреслюється в повідомленні.
Євродепутати також закликають лідерів ЄС надати такий статус і Грузії, коли грузинська влада виконає умови, визначені Європейською комісією.
«Українці, молдавани та грузини заслуговують жити у вільних, демократичних і процвітаючих країнах, які є гордими та відданими членами європейської родини», - йдеться у пресрелізі.
Зазначається, що Європарламент також закликає владу України, Молдови та Грузії продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу, прискоривши реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв для членства в ЄС.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подякував Європейському парламенту за ухвалення резолюції щодо надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
"Вкотре Європейський парламент демонструє свою непохитну підтримку європейських прагнень України. Дякую президентці Роберті Мацолі за ухвалення сьогодні відповідної символічної резолюції. Україна – європейська країна. І це право ми виборюємо не лише на полі бою, але й в юридичній площині", – зазначив Стефанчук у Фейсбуці.
Як повідомлялося, 17 червня Єврокомісія оприлюднила свій висновок щодо заявок України, Молдови й Грузії на членство в ЄС. Згідно з цим документом, який буде розглянуто Європейською радою під час засідання у Брюсселі 23-24 червня, Єврокомісія рекомендувала надати Україні й Молдові статус кандидатів на членство в ЄС, з певним переліком завдань, які необхідно виконати. Для Грузії на цьому етапі рекомендовано лише європейську перспективу, яка сама по собі є визнанням чіткого шляху країни до європейської інтеграції.
Остаточно затвердити статус України має Європейська рада.